PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Fundusz zainwestuje 30 mln zł od inwestorów w rozwój restauracji w Krakowie

Autor: dlahandlu.pl 17 sierpnia 2016 10:46

Forum Food & Friends Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, utworzony przez Forum TFI, zakończył emisję certyfikatów inwestycyjnych, osiągając wartość aktywów na poziomie ponad 30 mln zł. Środki zebrane od inwestorów zostaną zainwestowane w sieci restauracji o wysokim standardzie, położonych w prestiżowych lokalizacjach w historycznym centrum Krakowa.

„Polski rynek hotelowo-restauracyjny wciąż jest jeszcze w fazie rozwoju. W ubiegłym roku wzrósł on o 2,2% w stosunku do roku poprzedniego, w tym szacunki przewidują już wzrost o 3,4%, a jego wartość - na 24,2 mld zł. Polacy z roku na rok przeznaczają bowiem coraz większe kwoty na usługi restauracyjne i hotelowe. Średnio wydatki te stanowią 2,9% naszych miesięcznych zarobków. Nadal jednak jest to dwukrotnie mniej w porównaniu do Czechów czy Słowaków, nie mówiąc już o Portugalczykach, dla których współczynnik ten wynosi 10,4%. Wszystko wskazuje więc na to, że potencjał wzrostu jest wysoki – komentuje Artur Rawski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający Forum TFI.

Przyjęta strategia inwestycyjna opiera się na selekcji lokalizacji na krakowskim Starym Mieście, stworzeniu renomowanych, wyspecjalizowanych restauracji, a następnie na ich efektywnym prowadzeniu celem osiągania stabilnego i wysokiego zysku z działalności. Odpowiedzialny za to jest partner projektu – podmiot prowadzący już od kilkunastu lat działalność w krakowskiej branży restauracyjnej.

Oprócz realizowania procesu inwestycyjnego Forum Food & Friends FIZ partner projektu angażuje w fundusz 15 mln zł własnego majątku i zapewni do niego regularne wpływy gotówki pochodzące z restauracji, które już funkcjonują na rynku i generują zyski. 

Zakładana stopa zwrotu Forum Food & Friends FIZ to 6% w skali roku. Ma być ona naliczana jako procent składany do kapitału wpłaconego przez inwestora na objęcie certyfikatów inwestycyjnych, który ma wracać do niego w kwartalnych transzach. 

Osiągnięcie 6% stopy zwrotu w skali roku ma umożliwiać między innymi objęcie podporządkowanych certyfikatów inwestycyjnych przez partnera projektu, których wartość sięga 50% wartości ogółu aktywów funduszu. Podporządkowanie to oznacza, że ich wykup, a więc wycofanie się partnera z inwestycji, może nastąpić dopiero po wykupieniu wszystkich certyfikatów uprzywilejowanych objętych przez inwestorów zewnętrznych.

Częściowe i cykliczne umorzenia certyfikatów co kwartał oznacza, że inwestorzy otrzymują część zainwestowanego kapitału powiększaną każdorazowo o przynależny jej zysk, definiowany przez zakładaną stopę zwrotu.

Pierwsze wykupy certyfikatów inwestycyjnych Forum Food & Friends FIZ rozpoczną się
w pierwszym kwartale 2017 r. Zarządzający przewidują, że umorzenia mogą potrwać od 4 do 5 lat
– w zależności od dynamiki rynku – choć spodziewają się, że potrwa to znacznie krócej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane