PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Fundusze Trigon TFI inwestują w Global Cosmed

Autor: www.dlahandlu.pl 20 czerwca 2014 09:26

Trigon TFI poinformowało o osiągnięciu 5,87 proc. udziału w głosach na walnym zgromadzeniu spółki. Jest to pierwszy znaczący inwestor instytucjonalny, który ujawnił się w akcjonariacie producenta kosmetyków i chemii gospodarczej w segmencie marki prywatnej.

Trigon TFI poinformował, że fundusze Trigon Quantum Absolute Return FIZ, Trigon Quantum Neutral FIZ i Trigon Polskie Perły FIZ posiadają łącznie 
3 097 961 akcji Global Cosmed. Akcje te stanowią 5,87 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Przed zawarciem transakcji fundusze zarządzane przez Trigon TFI posiadały 2 617 961 akcji Spółki, które dawały im 4,96 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Global Cosmed.

Firma Global Cosmed S.A. produkuje i sprzedaje wyroby z następujących kategorii asortymentowych: kosmetyki dla dorosłych, niemowląt i dzieci (płyny do kąpieli, żele pod prysznic i mydła w płynie), wyroby chemii gospodarczej (płyny i koncentraty do prania i płukania tkanin, domowe środki czystości i udrożniacze do kanalizacji).

Produkty wytwarzane przez Global Cosmed dostępne są w największych sieciach handlowych w Polsce oraz poza jej granicami m.in. w sieciach: Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi czy Kaufland. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane