Fundusze zainwestowały w aplikację do rezerwowania miejsc w salonach usługowych

Autor: dlahandlu.pl 10 sierpnia 2015 10:00

Fundusz Inovo zainwestował 1,7 miliona złotych w Booksy, polską aplikację i serwis do rezerwowania miejsc w salonach usługowych. Poza Inovo w spółkę zainwestowali dotychczasowi inwestorzy oraz niemiecki fundusz Muller Medien i brytyjski fundusz Piton Capital. Całkowita kwota inwestycji wyniosła 3 mln zł.

Booksy to aplikacja mobilna i serwis internetowy, który umożliwia klientom rezerwacje wizyt w salonach usługowych - m.in. u fryzjera, kosmetyczki, fizjoterapeuty czy masażysty - za pomocą smartfona lub komputera. Booksy udostępnia salonom narzędzie ułatwiające zarządzanie rezerwacjami i komunikację z klientami – wysyłanie do nich wiadomości, przypomnień i innych ofert. Porządkuje proces umawiania, odwoływania i przypominania o wizytach.

Dzięki aplikacji klienci mogą również sami rezerwować wizyty - poza godzinami pracy konkretnego salonu, 24 godziny na dobę. Mogą przy tym sprawdzić nie tylko dostępność swojej fryzjerki czy masażysty, ale też napisać recenzję, sprawdzić cenę wizyty czy też wyszukać inny salon z wolnymi terminami i odwołać wizytę.

Booksy zadebiutowało najpierw w Stanach Zjednoczonych – w lipcu 2014 roku - i od tego momentu pozyskało tam ponad 2000 klientów biznesowych. W listopadzie 2014 aplikacja zadebiutowała w Polsce i od tego czasu pozyskała już ponad 300 klientów biznesowych w kilku największych miastach. Za pomocą Booksy zostało już zapisanych ponad 150 tysięcy wizyt na łączną kwotę ponad 4 milionów dolarów.

– Pozyskane środki pozwolą nam na szybszy rozwój w miastach w Polsce i budowanie silnej marki także poza Warszawą. Jednocześnie nadal będziemy rozwijać rynek amerykański, który ze względu na wielkość ciągle jest naszym głównym źródłem klientów - tłumaczy Stefan Batory, CEO Booksy.

Za serwisem Booksy stoją: Stefan Batory i Konrad Howard, którzy tworzyli takie projekty jak Taxi i Motointegrator oraz Agnieszka i Tomasz Zembrzyccy - założyciele portal o urodzie Wizaz.pl.

Inwestycja w Booksy jest już piątą inwestycją funduszu Inovo w tym roku - łącznie fundusz zainwestował już w tym roku blisko 7 mln zł. Wcześniej fundusz Inovo zainwestował w: Sotrender - twórcę narzędzia do monitorowania mediów społecznościowych, MYLED - spółkę konsolidującą nośniki LED, Sugester - narzędzie typu SaaS, służące do zarządzania komunikacją z klientami i obiegiem informacji w firmie oraz FunFotos - lidera na rynku fotobudek stacjonarnych w galeriach handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • artmetic ekonsulting 2015-08-13 03:27:23

  Aplikacje mobilne na wszystkie systemy operacyjne, cross-platform:

  artmetic.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,84

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane