Fuzja na rynku zakładów mięsnych

Autor: dlahandlu.pl 2 marca 2017 10:02

Staropolskie Specjały Sp. z o.o. podjęły decyzję o zamiarze połączenia z Ekofood Sp. z o.o. oraz podpisały plan połączenia spółek.

Zarząd "Staropolskie Specjały" sp. z o.o. z siedzibą w Goczałkowicach - Zdroju poinformował, że 28 lutego 2017 roku podjął decyzję w przedmiocie połączenia spółki z Ekofood sp. z o.o. z siedzibą w Goczałkowicach - Zdroju, czego skutkiem było podpisanie 28 lutego br, przez zarządy spółek planu połączenia.

Połączenie będzie dokonane poprzez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą. Spółka przejmująca posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki przejmowanej.

Każda z łączących się spółek prowadzi działalność gospodarczą polegającą w szczególności na prowadzeniu zakładu mięsnego z nowoczesnym magazynem, wyposażonego w nowoczesne systemy zarządzania produkcją, linie rozbiorowe oraz linie pakujące. Spółki wyspecjalizowane są w rozbiorze i sprzedaży elementów mięsa produkcyjnego oraz konfekcji i sprzedaży mięsa kulinarnego.

Mając na uwadze zbliżony przedmiot działalności spółek, zarządy łączących się spółek przewidują, iż połączenie wzmocni ich pozycję rynkową, pozwoli na zmniejszenie kosztów działalności, skumulowanie działań marketingowych i bardziej efektywne zarządzanie kapitałem ludzkim oraz zasobami materialnymi i przede wszystkim osiągnięcie takich efektów stawiają sobie jako cel połączenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane