Galeria Chełmska wybiera operatora spożywczego

Autor: portalspozywczy.pl 1 sierpnia 2010 11:19

Inwestor złożył w chełmskim magistracie wniosek o pozwolenie na budowę. - Zgodę na postawienie galerii powinniśmy otrzymać z końcem września tego roku - przewiduje Artur Dziewa, prezes spółki Galeria Chełmska.

Przy budowie centrum zatrudnionych zostanie około 400 osób. Kolejne 800 znajdzie pracę w sklepach i dwóch marketach zlokalizowanych w galerii. Jednym z nich będzie market budowlany Castorama, która już teraz deklaruje zatrudnienie 130 pracowników. - Trwają rozmowy z dużym operatorem spożywczym i niebawem mieszkańcy Chełma dowiedzą się kto nim będzie - opowiada Dziewa.

Oprócz dwóch hipermarketów, w galerii będzie około 80 sklepów znanych marek, których w Chełmie jeszcze nie było. W obiekcie znajdą się również kawiarnie i restauracje. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 32 tys. m kw. Klienci będą mieli do dyspozycji ponad 700 miejsc parkingowych. Za wynajem powierzchni w Galerii Chełmskiej odpowiada firma DTZ.

Budowa obiektu ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2011 r. Według planów inwestora pierwsze zakupy klienci powinni zrobić przed końcem 2012 r. Galeria Chełmska powstanie przy głównej obwodnicy miasta, drodze krajowej nr 12, stanowiącej część tranzytowej trasy europejskiej E 373, w kwartale ulic Rejowieckiej, Poprzecznej i Lubelskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748653

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane