PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Galeria Gniezno rusza po katastrofalnej nawałnicy

Autor: dlahandlu.pl 10 sierpnia 2012 17:09

Galeria Gniezno zostanie ponownie otwarta 11 sierpnia. Do dyspozycji klientów oddane zostaną prawie wszystkie sklepy i lokale usługowe. W Galerii Gniezno, która została zamknięta tydzień wcześniej z powodu nawałnicy, zakończono prace mające ocenić zakres szkód i stan techniczny budynku oraz zweryfikować możliwość jego dalszego bezpiecznego użytkowania.


Na podstawie ekspertyz opracowanych przez rzeczoznawców Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o ponownym otwarciu Galerii. 11 sierpnia 2012 r. na klientów czekać będą prawie wszystkie sklepy i lokale usługowe. Z uwagi na konieczność kontynuowania prac remontowych klienci nie będą mogli jeszcze skorzystać z oferty sklepów CCC, Martes Sport oraz kina Helios.

Przygotowane przez rzeczoznawców ekspertyzy potwierdziły, że w wyniku nawałnicy uszkodzona została tylko część dachu o powierzchni ok. 100 m2 w sklepie obuwniczym CCC. Dodatkowo w wyniku zalania doszło do poważnych szkód w sąsiadującym sklepie Martes Sport i kinie Helios. W tych trzech lokalach trwają jeszcze prace remontowe i ich otwarcie odbędzie się w późniejszym terminie.

„Decyzja nadzoru budowlanego potwierdza, że Galeria Gniezno spełnia wymogi bezpieczeństwa" - potwierdza Piotr Karbowy, dyrektor techniczny Apsys Polska, zarządcy Galerii Gniezno. „Przyczyną uszkodzeń była nawałnica z intensywnymi opadami deszczu, które według skali Chomicza zostały sklasyfikowane na poziomie 6, podczas gdy w Polsce, w przypadku nawałnic dopuszcza się poziom 3 i 4. Było to więc zjawisko wyjątkowe i nieprzewidywalne. Na wypadek takich zjawisk mamy przewidzianą procedurę ewakuacyjną, która skutecznie zadziałała w Galerii Gniezno".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,75

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane