Galeria handlowa w miejscu dawnej cukrowni

Autor: dziennikwschodni.pl 12 października 2015 10:29

Rozpoczął się remont starej cukrowni „Opole”. Ekipy remontowe weszły do dwóch frontowych budynków. Będzie tu SPA, sala do squasha i przychodnia. Obok stanie galeria handlowa - informuje dziennikwschodni.pl.

Cukrownia zakończyła działalność w 2005 r. Zabytkowe fabryczne budynki przez lata stały bezczynnie. Pod 2014 r. nieruchomość kupiło małżeństwo - Gabriela Starek i Marian Nowakowski, przedsiębiorcy branży ogrodniczej z pobliskiej Cupli.

Prace projektowe i przygotowywanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwoleń na budowę trwały rok. Prace budowlane właśnie ruszyły. Remontowane są dwa skrzydła, przednie segmenty od ulicy. W lewym powstanie klub fitness, SPA, sala do squasha. Po prawej - przychodnia medyczna.

Lewe skrzydło ma być wyremontowane do maja-czerwca przyszłego roku, prawe do końca 2016. Kolejny etap to przebudowa głównego budynku i przystosowanie go do funkcji hotelowych. 

Ale to nie koniec inwestycji. Nowakowski na przylegającym do cukrowni placu buraczanym zamierza postawić galerię handlową o powierzchni od 8 do 9 tys. mkw. Plany ożywienia Cukrowni Opole to perspektywa 5-7 lat i koszt około 30 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • dociekliwy 2015-10-12 13:39:56

    chyba cukrowni

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane