Galeria Jurajska znów się modernizuje

Autor: pr, dlahandlu.pl 15 marca 2017 09:14

Poczekalnie jak wnętrza tramwajów i nowy parking rowerowy - to inwestycje, które ruszają w Galerii Jurajskiej. W 2017 roku będzie ich więcej - zapowiada dyrekcja.

12 inwestycji w 2016 roku

Galeria Jurajska inwestuje. Tylko w 2016 roku centrum handlowe zrealizowało aż 12 modernizacji. Był to największy tego typu projekt zmian w Jurajskiej od jej otwarcia w 2009 roku. Wśród zrealizowanych inwestycji najbardziej złożoną był remodeling strefy restauracyjnej. Galeria zmodernizowała również wszystkie toalety, tworząc dodatkowo nowe toalety dla dzieci i toaletę rodzinną. Efektem zmian jest także nowa odsłona pokoju dla matek z dzieckiem oraz nowy pokój pierwszej pomocy. Jedną z ciekawszych inwestycji jaką zrealizowano w 2016 jest strefa dydaktyczno - wypoczynkowa z największym w Częstochowie akwarium morskim, które zamieszkuje ponad 400 morskich stworzeń. Galeria zainwestowała także w wi-fi -  to dostępne jest na terenie całej galerii od końca 2016r.

Poczekalnie jak wnętrze tramwaju

Także na 2017 rok centrum handlowe przygotowało szereg zmian. Pierwsze właśnie ruszyły. Na wiosnę Jurajska planuje stworzenie 3 poczekalni w korytarzach wiodących do toalet. Aranżacja wnętrz dwóch poczekalni nawiązywać będzie do wnętrza środków komunikacji miejskiej. Wzdłuż ścian zostaną zamontowane znane z tramwajów siedziska, natomiast na ścianach pojawi się grafika imitująca widok z okien komunikacji miejskiej. Poczekalnia powstanie także przy toaletach na II-poziomie przy foodcourt. Jej przestrzeń wypełnią z kolei pufy i siedziska.  - Zależy nam na stworzeniu dodatkowej, ale także ciekawej przestrzeni, którą można potraktować jak poczekalnię lub miejsce, w którym można podładować smartfona. - Szerokie i długie korytarze doskonale się do tego nadają. Ich wnętrza zaaranżujemy w taki sposób, aby połączyć dwie funkcje - użytkową oraz komunikacyjną. Postawimy także na kreatywne zaaranżowanie przestrzeni, w taki sposób, aby nie burzyła ona głównej funkcji jaką spełniają korytarze prowadzące do toalet - mówi dyrektor obiektu, Roman Bugajczyk.

Zmiany na parkingach

Inwestycje Jurajskiej realizowane będą także na parkingach.  Wiosną uruchomiony zostanie w galerii nowy parking rowerowy. Parking dla rowerów powstanie w wydzielonej części parkingu samochodowego.  W sumie Galeria Jurajska zaplanowała na 2017 ponad 10 nowych inwestycji. Modernizacje obok korytarzy i parkingów obejmą m.in. wejścia oraz parkingi zewnętrzne.

Galeria Jurajska to trzecie centrum handlowo-rozrywkowe zrealizowane przez Globe Trade Centre S.A. (GTC) w Polsce i pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w Częstochowie. Jego otwarcie nastąpiło w październiku 2009 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane