Galeria Kabaty z opóźnieniem i zmianami w planie architektonicznym

Autor: haloursynow.pl 25 listopada 2014 11:33

Biuro Ochrony Środowiska w urzędzie miasta umorzyło postępowanie środowiskowe w sprawie budowy Galerii Kabaty. To oznacza znaczne opóźnienie w budowie oraz prawdopodobnie duże zmiany w planie architektonicznym - podał serwis haloursynow.pl.

We wrześniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska negatywnie oceniła projekty Galerii Kabaty. Urzędnicy zarzucili inwestorowi brak szczegółowych informacji we wniosku oraz powołali własnego eksperta od hałasu. Biegły ten stwierdził, że na podstawie danych zawartych we wniosku Tesco, nie ma gwarancji spełnienia norm dotyczących hałasu. O to właśnie walczyli z inwestorem sąsiedzi przyszłej galerii, którzy zorganizowali się w grupie "Ratujmy Kabaty".

Bez pozytywnej decyzji środowiskowej inwestor nie może uzyskać pozwolenia na budowę. A to oznacza z kolei kolejne opóźnienia w rozpoczęciu inwestycji.

Skoro inwestorowi nie udało się wprowadzić korekt do kolejnego już raportu oddziaływania na środowisko - chcąc budować galerię, będzie musiał złożyć nowy raport. Czy inwestor planuje zmiany w projekcie architektonicznym? Czy zmniejszy kubaturę galerii, o co walczą mieszkańcy? Wreszcie jakie urządzenia wykorzysta, by zapewnić spełnienie norm hałasu?

Na razie Kabaty Investments niewiele ujawniają. Inwestor ciągle analizuje swój raport oraz projekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Aneta sąsiadka 2014-11-25 18:07:35

    nie wiem jakie ludzie moga nie akceptowac ta galerie. Mieszkam na przeciwko Tesco od lat z sąsiadami walczymy aby ta galeria się otwozyła. To jest dla nas, dla naszych dzieci miejsce zabaw i bliskich fajnych zakupów. Na razie mamy tylko galerie mokotów bardzo daleko i pełna w korków lub a la galerie w Leklerku.. Na prawde co oni chca, dajcie nam tą galerie i niech nie gadają że będzie hałas o nawet teraz jego nie ma !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane