Galeria Katowicka rusza we wrześniu

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 24 kwietnia 2013 09:44

We wrześniu nastąpi otwarcie Galerii Katowickiej powstającej na śródmiejskim pl. Szewczyka. Oddanie do użytku obiektu oznacza zakończenie trzeciego etapu budowy wielofunkcyjnego kompleksu komunikacyjno-handlowo-biznesowego i uruchomienie docelowej organizacji ruchu miejskiego w centrum Katowic. To jedyna tego typu inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej.

Galeria Katowicka przyjmie pierwszych klientów we wrześniu, po ponad dwóch latach budowy. Dotychczas oddano do użytku dwa pierwsze etapy wielofunkcyjnego kompleksu. Pierwszym z nich był dworzec kolejowy w Katowicach otwarty w październiku 2012 roku, a drugim podziemny terminal autobusowy, który rozpoczął obsługę kilkunastu linii komunikacji miejskiej w lutym tego roku.
W Galerii Katowickiej, która już została skomercjalizowana w blisko 90%, funkcjonować będzie 250 sklepów, punktów usługowych i lokali gastronomicznych. W kompleksie powstaną 53 000 mkw. powierzchni handlowej, a całkowita powierzchnia użytkowa wszystkich obiektów wyniesie około 200 000 mkw. Ponadto pod galerią powstanie jeden z największych w Polsce podziemnych parkingów dla 1200 samochodów.
- Po blisko 5 latach od podpisania umowy, szybko zbliżamy się do terminu zakończenia budowy Galerii Katowickiej, której uruchomienie z pewnością poprawni nie tylko ofertę handlową stolicy Śląska ale - co ważniejsze - również komfort podróżowania w mieście i regionie. Choć do zakończenia naszej sztandarowej inwestycji pozostało jeszcze kilka miesięcy, w zasadzie to już ostatni moment na decyzje najemców dotyczące obecności w Galerii Katowickiej, ponieważ wkrótce nie będziemy mieli wolnych lokal" - podsumowała Agata Brzezińska, Country Manager firmy NEINVER Polska.

Największym najemcą galerii handlowej powstałej w centrum Katowic będzie Peek&Cloppenburg, który na trzech kondygnacjach zajmie 3800 mkw.
Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest firma doradcza Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,95

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane