PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Galeria Malta w Poznaniu jest otoczona przez 28 dyskontów

Property News 22 września 2015 10:38

Galeria Malta to jedno z najbardziej zagrożonych przez dyskonty centrów handlowych w Polsce. W najbliższym otoczeniu funkcjonuje ich aż 28. - Obecność dyskontów w pobliżu galerii handlowej nie stanowi zagrożenia - komentuje Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta.

- Rosnąca pozycja dyskontów w rynku najemców spożywczych z pewnością nie pozostaje bez znaczenia dla sklepów konwencjonalnych. Dla tych mieszczących się w samych galeriach handlowych nie stanowi jednak zagrożenia - tłumaczy Tomasz Wojsz. 
Jak zaznacza dyrektor galerii, obiekty handlowe posiadają szereg różnorodnych funkcji. Operator spożywczy jest tylko jedną ze składowych centrum. - W połączeniu ze sklepami i usługami zupełnie innych branż zyskuje zdecydowaną przewagę - dodaje.

To właśnie operatorzy spożywczy mogą obawiać się silnej ekspansji dyskontów. Potwierdza to sytuacja rynkowa z ostatnich lat. Według Tomasza Wojsza najemcy są świadomi tej sytuacji. - Podpisując umowę najmu zawsze szczegółowo analizuje się otoczenie konkurencyjne. Z pewnością robią to również operatorzy spożywczy - tłumaczy.

- W Galerii Malta operatorem spożywczym jest supermarket „Piotr i Paweł”, którego oferta jest pozycjonowana wyżej niż popularnych dyskontów. Dlatego sąsiedztwo dyskontów nie wpływa negatywnie na jego powodzenie wśród naszych klientów - komentuje.

Nie oznacza to, że dyrekcja Galerii Malta bagatelizuje zagrożenie. - Na co dzień szczegółowo przyglądamy się wynikom odwiedzalności i sprzedaży naszych najemców. Nie zauważyliśmy żadnych niepokojących tendencji - mówi Tomasz Wojsz.

- Dyskonty z pewnością już dzisiaj są zagrożeniem dla konwencjonalnych sklepów spożywczych, ale działających w odrębnych lokalizacjach. Centrum handlowe zawsze zyska przewagę dzięki komplementarności swojej oferty - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Pietrek 2016-02-05 19:17:47

  Malta twardo stoi na handlowym rynku w Poznaniu. W grudniu miała 11% wzrost sprzedaży to oznacza, że ma zaufanych klientów oraz liczba tych nowych stale wzrasta. To nie Malta powinna bać się konkurencji a Posnania!

 • Ryszard 2016-01-05 14:56:15

  A ja się wcale nie martwię o losy Malty, bo wiem, że po prostu nie trzeba. Te wszystkie już wybudowane galerie jak i ciągle budująca się Posnania nie mają szans mierzyć się z Maltanką. Jest na szczycie i nigdy z niego nie zejdzie.

 • pewna siebie 2015-11-10 15:59:39

  Nie sądzę, by powstająca galeria w dużym stopniu zagrażała Malcie. Ona ma swój klimat,atmosferę położona jest w pięknej okolicy. Wszyscy co się już do niej przyzwyczaili i tak będą tam chodzić i robić zakupy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,59

 • Śr

  3,96

 • Min

  3,32

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane