Galeria Młociny w nowych rękach - wartość transakcji to 22 mln euro

Autor: dlahandlu.pl 1 czerwca 2017 11:53

Echo Investment i Echo Polska Properties formalnie przejęły wszystkie udziały w spółkach będących właścicielem Galerii Młociny w Warszawie. To jeden z największych projektów handlowych realizowanych obecnie w stolicy.

Zamknięcie umowy nastąpiło 31 maja br. Sprzedającym była spółka Rosehill Investments.

Ostateczna wartość transakcji wyniosła około 22 mln euro. Na Echo Investment przypadła kwota 6,6 mln euro. Po spłaceniu pożyczek wartość transakcji po stronie Echo wyniosła 5,9 mln euro.

EPP i Echo Investment będą miały odpowiednio 70 proc. i 30 proc. udziałów nowej inwestycji. Ponadto EPP po zakończeniu budowy będzie asset managerem Galerii Młociny, natomiast Echo Investment ukończy budowę i będzie odpowiedzialne za komercjalizację i marketing. Po inwestycji Towarowa 22, Galeria Młociny będzie drugim wspólnym projektem obu spółek, realizowanym według takiej formuły.

Galeria Młociny to inwestycja handlowo-biurowa o łącznej powierzchni najmu 82 tys. mkw., z czego 71 tys. mkw. to powierzchnia handlowa, rozrywkowa i gastronomiczna. W obiekcie zaplanowano nowoczesne kino, klub fitness, rozbudowaną strefę food-court, a także centrum medyczne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane