PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Galeria Piastów zostanie sprzedana za 68,5 mln euro

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 5 września 2011 18:25

Rank Progress SA podpisała przedwstępną umowę sprzedaży legnickiej Galerii Piastów. Transakcja, na kwotę 68,5 mln euro netto, ma zostać sfinalizowana jesienią. To już czwarte centrum handlowe należące do Rank Progress przeznaczone na sprzedaż w tym roku.

Przedwstępną umowę sprzedaży Galerii Piastów w Legnicy, otwartej w 2006 roku, zarząd Rank Progress SA podpisał z hiszpańską spółką Bolsa Global Quimera. Ma ona nabyć obiekt za 68,5 mln euro netto. Sfinalizowanie transakcji zaplanowano do 30 października 2011 r.

„Galeria Piastów jest w Legnicy i dla naszej firmy miejscem wyjątkowym. To pierwsza śródmiejska galeria handlowa Rank Progress, a ponadto zlokalizowana w naszym rodzinnym mieście. Z tego względu przez długi czas nie rozważaliśmy jej sprzedaży, tym bardziej, że składane nam wcześniej oferty nie spełniały naszych oczekiwań. Propozycja spółki Bolsa Global Quimera jest dla nas satysfakcjonująca i mamy nadzieję, że już wkrótce uda nam się sfinalizować umowę sprzedaży Galerii" - mówi Jan Mroczka, Prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Wartość księgowa nieruchomości wynosi 257,7 mln zł. Przychód z wynajmu powierzchni wyniósł  w 2010 r. ponad 17 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane