PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Galeria Pomorska sprzedana za blisko 51 mln euro

Autor: portalspozywczy.pl 14 czerwca 2010 12:24

Firma inwestycyjna Resolution Property kupiła w imieniu Resolution Real Estate Fund III Galerię Pomorską w Bydgoszczy za 50,75 mln euro. Zakup ten odzwierciedla początkową stopę kapitalizacji na poziomie 10 proc.

- Od pewnego czasu monitorujemy polski rynek powierzchni handlowych i nasza decyzja o zakupie Galerii Pomorskiej bazowała na obecności silnego strumienia przychodów, połączonego z możliwością uzyskania wyższych poziomów stóp zwrotu dzięki długoterminowej, aktywnej strategii zarządzania planowanej przez Resolution. Istotnymi podstawami tej transakcji jest też bardzo dobry stan polskiej gospodarki jak i widoczny wzrost potencjału ekonomicznego miasta Bydgoszcz - wyjaśnia Peter Todd, dyrektor Resolution Property

Galeria Pomorska, o powierzchni 20 tys. mkw., jest jednym z centrów handlowych o najlepiej ugruntowanej, wysokiej pozycji w Bydgoszczy - ósmym, co do wielkości mieście w Polsce. Galeria Pomorska oferuje klientom takie znane marki jak m.in. Euro Rtv Agd, Empik, Reserved, Smyk, H&M, Almi Décor, CCC i Carry. W centrum znajduje się również hipermarket Carrefour o powierzchni 9.890 mkw., nie będący przedmiotem transakcji.

Resolution zamierza stworzyć stałą bazę klientów Galerii Pomorskiej oraz silny wzrost ekonomiczny Bydgoszczy poprzez aktywną strategię zarządzania nieruchomością. Będzie to m.in. re-engineering i remerchandising zestawu najemców oraz możliwość rozbudowy centrum handlowego zgodnie z ostatnio zaakceptowanym planem zagospodarowania, który zezwala na poszerzenie istniejącej powierzchni o 12 tys. mkw.

Galeria Pomorska jest drugim zakupem Resolution w Europie w ostatnich tygodniach. Wcześniej inwestor kupił centrum outletowe McArthurGlen Troyes od Henderson Global Investor's European Outlet Mall Fund za 85,5 mln euro. Resolution Real Estate Fund III przeprowadził ostatnio transakcje w Europie i Wielkiej Brytanii za łączną kwotę 1,5 miliarda euro.

Sprzedającym Galerię Pomorską była firma Babcock & Brown, której doradcami był Balmain Asset Management. Balmain zostanie partnerem Resolution w zakresie zarządzania nieruchomością.

Doradcą przy transakcji była firma CB Richard Ellis.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane