Galeria Wroclavia uniknie ograniczenia handlu w niedziele?

Autor: gazetawroclawska.pl 7 listopada 2017 13:59

Nowa galeria handlowa Wroclavia może uniknąć wprowadzanego w całej Polsce zakaz handlu w niedzielę. Powód? Luka prawna w projekcie ustawy, nad którym właśnie pracuje Sejm. Zapisano w nim, że zakaz handlu nie będzie dotyczył sklepów działających na terenie dworców autobusowych i kolejowych. Tymczasem Wroclavia funkcjonuje w jednym z budynku z nowym wrocławskim dworcem autobusowym - wczoraj uruchomiono go w jej podziemiach. Właśnie to może pozwolić Wroclavii na działalność przez cały tydzień – informuje serwis gazetawroclawska.pl.

Posłowie pracują obecnie nad projektem ustawy dotyczącym ograniczenia handlu w każdą niedzielę. Według aktualnego projektu zakupów nie zrobimy w dwie z czterech niedziel w miesiącu. Przedsiębiorcy, którzy nie będą przestrzegać zakazu, muszą się liczyć z karą grzywny - nawet do 100 tys. zł. Handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Zakaz ten jednak nie będzie dotyczył wszystkich.

Parlamentarzyści wprowadzili wiele wyjątków od tej zasady. Wśród nich znalazły się "placówki handlowe na dworcach autobusowych, czy kolejowych". Działać będą mogły także sklepy na stacjach benzynowych. To kolejna luka prawna. Bo z pewnością znajdą się prawnicy, którzy zechcą udowodnić że jeśli przy galerii handlowej czy supermarkecie działa stacja benzynowa, to już wystarczy by z zakazu się wyłamać. A przykładów takich miejsc we Wrocławiu nie brakuje. Wystarczy wspomnieć Pasaż Grunwaldzki, w którego budynku działa stacja Orlen.

Janusz Śniadek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który w imieniu partii zgłosił poprawki do ustawy zakazującej handlu w niedziele przyznaje, że posłowie zauważyli już tę lukę. Deklaruje, że posłowie zastanawiają się teraz jak ją poprawić. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,27

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane