PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Galerie handlowe inwestują w rowery

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 30 stycznia 2013 09:19

Warszawska Arkadia i Mokotów, Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki - m.in. te galerie inwestują w nowe rozwiązania reklamowe i CSR. Stawiają na swoim terenie stacje rowerów miejskich, które służą klientom i jednocześnie w niestandardowy sposób promując swoją markę.

Reklama na rowerach, wsparcie miejskich systemów rowerowych to nowy trend, który rozwija się wraz z powstaniem popularnych w Europie, a teraz także w Polsce, systemów bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich.

 Najpopularniejszy polski system to ten, który dostarcza Nextbike Polska. W jego ramach działa warszawski Veturilo i Bemowo Bike, a także podobne, choć mniejsze systemy we Wrocławiu, Poznaniu i w Opolu. We wszystkich miastach łącznie w minionym roku po ulicach jeździło ponad 1 500 charakterystycznych jednośladów, które mieszkańcy mogli wypożyczać przy prawie 120 stacjach. Łącznie zarejestrowało się w nich ponad 107 tys. użytkowników, którzy z wypożyczalni rowerowych skorzystali ponad 700 tys. razy.

Wśród firm z różnych branż, do tej pory stacje rowerowe sponsorowane przez galerie i centra handlowe powstały przy Arkadach Wrocławskich, Pasażu Grunwaldzkim i Centrum Handlowym Borek we Wrocławiu. W Warszawie do Veturilo podłączyła się Arkadia, a od nowego sezonu, który startuje w marcu także Galeria Mokotów.

 - Nasz model współpracy ze sponsorami opiera się na dzierżawieniu stacji na okres 3 lub 4 lat - wyjaśnia Andrzej Zuba, dyrektor marketingu i sprzedaży w Nextbike Polska. - W ramach współpracy np. z Arkadią postawiliśmy obrandowaną stację, która wzbogaciła system o 25 dodatkowych rowerów i 35 stojaków - dodaje. Mieszkańcy miasta mogą więc zarówno wypożyczyć rower przy Arkadii, jak i zwrócić te wypożyczone w innych lokalizacjach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane