Galerie handlowe na celowniku PiS

Autor: Money.pl 21 listopada 2017 09:39

Najpierw podatek handlowy, później zakaz handlu, a na końcu tzw. podatek galeryjny. Połączenie tych spraw dla polskiego handlu może być ogromnym problemem - twierdzi money.pl.

Nowy podatek, podobnie jak w przypadku handlowego, ma być wymierzony w zagraniczne podmioty. Dolna granica wartości nieruchomości, od której nowa danina będzie obowiązywać, to 10 mln zł. W ciągu roku firmy zapłacą około 0,5 proc. wartości nieruchomości (miesięczny poziom zmieniał się od przedstawienia ustawy, wciąż może być nieznacznie inny).

Jak mówi money.pl Radosław Knap z Polskiej Rady Centrów Handlowych, większość dużych obiektów handlowych w Polsce jest wiekowa. Deweloperzy planowali podnoszenie ich jakości i mieli inwestować, ale w momencie, gdy na horyzoncie pojawia się podatek minimalny od wartości nieruchomości komercyjnych, te plany zejdą na drugi tor.

Dodaje też, że w Europie podobne podatki po prostu nie istnieją. Polska byłaby więc pionierem. I jednocześnie znów ryzykuje interwencję Komisji Europejskiej.

Całość na money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mat 2017-11-21 10:47:57

  Na celowniku są nie sieci handlowe tylko ich pieniądze. Musimy mieć jednak świadomość, że każdy podatek płaci podatnik, czyli Ty drogi czytelniku.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,44

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane