Galerie tracą miliony klientów przez zakaz handlu w niedziele

Property News 29 marca 2018 09:25

- Wartość lokalu w centrum handlowym spadła o 20 procent - mówi Adam Ringer, prezes Green Cafe Nero. Jest absurdem, żeby najemcy brali cały koszt na siebie - dodaje. Niedziele bez handlu stały się rzeczywistością. Według wyliczeń ekspertów tylko w pierwszym niehandlowym tygodniu polskie galerie mogły stracić nawet milion klientów.

Dla wielu najemców nowe regulacje to powód do renegocjacji stawek najmu. Takiego rozwiązania nie wyklucza odzieżowy gigant LPP.

Z zakupowego kalendarza wypada w 2018 roku aż  20 niedziel.

- Dla przedsiębiorców to szereg komplikacji, ustaleń, zmian dotyczących aspektu godzinowego, obszarów zamknięcia centrów czy obszarów rozliczeń - mówi Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Outlety Factory należące do Neinver, by niwelować potencjalną stratę, już w styczniu wydłużyły godziny pracy w pozostałe dni tygodnia.

- Daliśmy czas najemcom i klientom, żeby się przyzwyczaili do tego zanim zmiany wejdą w życie i zanim odczują to na własnej skórze - mówi Wincenty Zawadzki, Marketing Manager Neinver w Polsce. - Musimy dać szansę ludziom zanim zorientują się, że te niedziele zupełnie wypadają im z kalendarza - dodaje. 

Za wcześnie na wnioski, za wcześnie na jakiekolwiek decyzje - mówią zarządzający centrami handlowymi w całym kraju. - Na razie uważnie obserwujemy sytuację i myślę, że nasza strategia będzie kontynuowana. Staramy się dokładnie informować naszych klientów, które punkty są otwarte. - Myślę, że będziemy wdrażali nowe wydarzenia i eventy szczególnie jak będziemy mieli otwarty nowy ogród na dachu - mówi Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej.

Drzwi w tzw. niehandlowe niedziele otworzyły prawie wszystkie topowe galerie w Polsce. Czynne w nich były restauracje, banki, kina i kluby fitness.

Obejrzyj video na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • monika 2018-03-31 12:35:58

  Renegocjowanie umów to chyba normalna kolej rzeczy w takim przypadku, prawdopodobnie za LPP pójdą inni.

 • Max 2018-03-30 14:49:52

  Rząd sobie wymyślił zakaz to teraz powinien jeszcze rozwiązać problem, który stworzyli. Przedsiębiorcy muszą płacić czynsz za lokal, którego nie mogą używać? Bez sensu. Dobry biznesmen nie może sobie pozwalać na takie straty i musi minimalizować koszty. Jak najbardziej warunki umów powinny być ustalone od nowa.

 • biala 2018-03-30 14:07:05

  Zgadzam się, koszty powinny być jakoś rozłożone pomiędzy najemców a wynajmujących.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,49

 • Śr

  5,15

 • Min

  3,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane