PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Gazetki sieci handlowych głównym źródłem wiedzy o promocjach

Autor: www.dlahandlu.pl 27 listopada 2012 09:30

Tylko 2% konsumentów przyznaje, że przy zakupie produktów spożywczych i produktów chemii gospodarczej nie zwraca uwagi na promocje. Głównym źródłem informacji na temat promocji w tych branżach są gazetki promocyjne (61%), zaś najbardziej atrakcyjną formą promocji - obniżka ceny produktu (78%) - wynika z Monitora Promocji 2012 ARC Rynek i Opinia.

Konsumenci szukając informacji o promocjach produktów spożywczych i chemii gospodarczej najczęściej sięgają po gazetki promocyjne. Niemal połowa konsumentów dowiaduje się o promocjach bezpośrednio z regału sklepowego lub z ulotek pocztowych. W porównaniu z innymi branżami w przypadku artykułów spożywczych i chemii gospodarczej Internet znacznie rzadziej jest postrzegany jako źródło informacji o promocjach.

Najbardziej atrakcyjną formą promocji w branży spożywczej i chemii gospodarczej jest, zdaniem konsumentów, obniżka ceny produktu. Zdecydowanie najmniej atrakcyjne formy promocji to: zaproszenia na imprezy czy wydarzenia sponsorowane przez różne firmy (6%), konkursy (15%), loterie (16%) oraz zwrot pieniędzy w przypadku braku efektów działania produktu (16%).

 

- Kupując produkty spożywcze i chemii gospodarczej niemal wszyscy konsumenci zwracają uwagę na promocje. Nie oznacza to, że zawsze z istniejących promocji korzystają, jednak uwzględniają je w swoich decyzjach zakupowych. Czynią to znacznie częściej niż przy okazji zakupu produktów z innych branż, takich jak np. telekomunikacyjna, finansowa czy turystyczna. Jest to związane zarówno z dużą częstotliwością dokonywania takich zakupów, jak i ze stosunkowo niską ceną za jeden produkt. Istnieje wprawdzie istnieje ryzyko, że produkt kupiony pod wpływem promocji nie sprawdzi się, jednak jedyną konsekwencją jest poczucie niewłaściwego wykorzystania kilku lub kilkunastu złotych. W przypadku innych branż konsekwencje i koszty zazwyczaj są wyższe - mówi Grzegorz Sygnowski z ARC Rynek i Opinia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane