Gazit-Globe większościowym udziałowcem Atrium Real Estate

Property News 22 stycznia 2015 10:43

Firma Gazit-Globe po przejęciu akcji należących do CPI CEE Management LLC stała się większościowym udziałowcem w Atrium Real Estate. Łączna wartość transakcji wyniosła około 230 mln euro.

Gazit-Globe to firma działająca w branży nierchomości komercyjnych, skupiona na przejmowaniu oraz rozwoju centrów handlowych w największych miastach. Ostatnia transakcja dotyczy ponad 52 mln akcji Atrium European Real Estate Limited odpowiadających prawie 14 proc. udziałom w kapitale zakładowym i głosach.

Wartość jednej akcji wyniosła 4,4 euro. Oznacza to, że transakcja przejęcia udziałów od konsorcjum CPI CEE Management LLC kosztowała 229 mln euro.

W tym momencie Gazit-Globe posiada prawie 207 mln akcji reprezentujących 55 proc. udziałów w kapitale zakładwym. Jako rezultat działań grupa zacznie od I kwartału br. dodawać wyniki Atrium do skonsolidowanego raportu finansowego.

- Przejęcie udziałów w firmie Atrium za atrakcyjną stawkę jest realizacją wyjątkowej okazji. Tego typu transakcja wpisuje się w strategię firmy zakładającej samodzielne kontrolowanie firm z branży nieruchomości komercyjnych, dysponujących dobrym zespołem managerskim, silnymi wynikami finansowymi koncentrujących się na centrach handlowych w największych miastach - powiedział Roni Soffer, prezes Gazit-Globe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,19

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane