GC Investment ma ambitne plany rozwoju

wnp.pl 12 listopada 2013 09:55

Galeria handlowa, centrum biurowo-usługowe oraz nowy dworzec PKS znajdują się wśród katowickich planów GC Investment. Niedawno deweloper oficjalnie otworzył pole golfowe na pokopalnianych terenach w Bytomiu. - Mamy jeszcze podpisanych 12 umów na sklepy dyskontowe w całym kraju - powiedział portalowi wnp.pl Michał Goli, prezes GC Investment.

W rejonie ul. Rzepakowej i Kolejowej, nieopodal tras komunikujących południowe dzielnice Katowic ze śródmieściem, GC Investment planuje budowę Galerii Południe.

Natomiast przy ul. Astrów, niedaleko ścisłego centrum miasta i w sąsiedztwie autostrady A4, ma powstać biurowiec o powierzchni użytkowej ok. 20 tys. m kw.

- Prowadzimy rozmowy z dużym krajowym inwestorem na temat wspólnego przedsięwzięcia dotyczącego Galerii Południe o powierzchni ok. 44 tys. m kw. powierzchni. Czekamy na plan zagospodarowania przestrzennego i oceniamy, że może to potrwać ok. 1,5 roku - powiedział Goli.

- Czekamy też na przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla inwestycji przy Astrów, co zapewne potrwa jeszcze około roku. To pozwoli nam rozpoczęcie realizacji - dodał.

Goli poinformował, że powoli dobiega deweloperska inwestycja spółki w Katowicach - Wille Parkowa na obrzeżach Parku Kościuszki.

Obejmuje ona pięć budynków wielorodzinnych o łącznej powierzchni ponad 2,8 tys. m kw. Ich oddanie do użytku jest planowane na koniec marca przyszłego roku.

Goli wskazał, że spółka oczekuje jeszcze na ostateczne pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji Browar Mariacki, która będzie realizowana przy ul. Mariackiej w Katowicach, głównej rozrywkowej ulicy w mieście.

Projekt przewiduje rewitalizację budynku byłego Hotelu Śląskiego w hotel wraz restauracją i mini browarem. Wartość inwestycji to blisko 14,7 mln zł, z czego ok. 6,4 mln zł będzie pochodzić ze środków Inicjatywy JESSICA.

GC Investment jest także właścicielem terenów katowickiego dworca PKS przy ul. Piotra Skargi. W jego bezpośrednim sąsiedztwie Griffin Group od niedawna prowadzi budowę nowego Supersamu - galerii handlowej i kina, które do jesieni 2015 r. ma zastąpić istniejący wcześniej w tym miejscu pasaż handlowy.

- Chcemy, aby dworzec PKS zyskał nowe oblicze. Planujemy ok. 1,5 tys. m kw. powierzchni handlowej przy jednoczesnym zachowaniu funkcji dworca. Dostaliśmy już warunki zabudowy, ale chcemy je jeszcze trochę zmienić - powiedział Goli.

GC Investment prowadzi także projekty w innych miastach woj. śląskiego. W Sosnowcu jest to rewitalizacja terenów po dawnej odlewni staliwa Baupol przy ul. Kiepury. Otwarto tam już obiekt Kauflandu. Deweloper poszukuje też partnera do budowy na tym terenie osiedla mieszkaniowego.W trakcie realizacji znajduje się projekt handlowo-usługowy Stara Piecownia w Rudzie Śląskiej, obok Drogowej Trasy Średnicowej, którego architektura ma nawiązywać do zabudowy zabytkowej cegielni.Obiekt o powierzchni ok. 1,5 tys. m kw. ma już najemców i jego otwarcie powinno nastąpić wiosną 2014 r. W ramach kompleksu działa już Kaufland.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane