GC Investment w upadłości układowej

Autor: www.dlahandlu.pl 2 grudnia 2014 09:39

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód przychylił sie do wniosku GC Investment o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

Tym samym pełna nazwa spółki brzmi obecnie: GC Investment Spółka Akcyjna w upadłości układowej.
Jednocześnie Sąd postanowił o utrzymaniu zarządu własnego spółki co do całości majątku, wyznaczając na sędziego komisarza Joannę Knast oraz nadzorcę sądowego - Michała Saleja.

Zarząd spółki wyraża przekonanie, iż postanowienie sądu umożliwia formalne podjęcie od dawna oczekiwanych działań prowadzących do restrukturyzacji spółki. Powodzenie działań restrukturyzacyjnych pozwoli Sna powrót do statutowej działalności oraz odzyskanie stabilnej pozycji na rynku nieruchomości. Jednocześnie zarząd zapewnia, iż podejmując wszelkie działania będzie miał na względzie wzrost wartości spółki dla akcjonariuszy oraz możliwie jak najwyższe zaspokojenie wierzycieli - komunikuje firma.

Przypomnijmy, jeszcze w listopadzie ubiegłego roku firma GC Investment chciała na terenie Katowic zbudować galerię handlową (44 tys. mkw. przy ul. Rzepakowej i Kolejowej, centrum biurowo-usługowe (20 tys. mkw. przy ul. Astrów) oraz nowy dworzec PKS przy ul. Piotra Skargi. Oprócz tego firma miała wykonać 12 sklepów dyskontowych w całym kraju. W przygotowaniu był proces modernizacji byłego Hotelu Śląskiego na hotel z restauracją i minibrowarem. GC Investment był także aktywny w innych miastach regionu oraz istniały plany wejścia na rynek główny warszawskiej giełdy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    27,40

  • Śr

    17,62

  • Min

    11,98

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane