PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Gdańsk zamierza samodzielnie uregulować obecność reklam zewnętrznych

Autor: wirtualnemedia.pl 23 września 2015 10:37

Władze Gdańska rozpoczynają prace nad własną, miejską uchwałą krajobrazową, która ma zakończyć samowolę reklamową w przestrzeni miejskiej. Odpowiednie przepisy mają wejść w życie już wiosną 2016 roku - podały wirtualnemedia.pl

Miasto może podjąć takie działania dzięki ustawie krajobrazowej, która właśnie weszła w życie. Pozwala ona samorządom lokalnym samodzielnie starać się o wysoką jakość przestrzeni publicznej.

24 września zaczynają się formalne prace nad nowymi regulacjami - będzie głosowana „Uchwała o przystąpieniu do sporządzenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów, z jakich mogą być wykonane na terenie miasta Gdańska”.

Przeczytaj także:

Po jej przyjęciu zostanie powołany specjalny zespół konsultantów, którzy nad tymi zasadami będą pracować. W jego skład wejdą m.in. przedstawiciele Biura Rozwoju Gdańska, Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, przedsiębiorców, Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej, Wydziału Urbanistyki Architektury i Ochrony Zabytków Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku czy Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego.

Władze miasta będą jednocześnie prowadzić z mieszkańcami miasta i wśród nich seminaria i warsztaty, konsultacje społeczne oraz badania opinii. Gdańszczanie będą mówić o tym, co powinno z ulic zniknąć, a co ma się na nich pojawić.

Wstępny projekt miejskiej uchwały ma być gotowy w grudniu tego roku, potem zostanie on zaopiniowany przez Pomorskiego  Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Nowa uchwała, według wstępnych założeń ma być gotowa i głosowana w marcu 2016 roku.

Gdańsk jest pierwszym miastem, które we własnym zakresie rozpoczyna prace nad miejskim aktem prawnym regulującym obecność reklam w przestrzeni publicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • stop niewolnictwu wPolsce 2015-09-23 13:40:00

  Oczywiście najpierw wezmą się za reklamy zachodnich sieci handlowych? Czy też postarają się zniszczyć mały lokalny handel?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,24

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane