Georges Plassat wraca do Carrefoura. Tym razem na stanowisko szefa grupy

Autor: Planet Retail/dlahandlu.pl 30 stycznia 2012 12:05

Georges Plassat wraca do Carrefoura. Tym razem na stanowisko szefa grupy

Georges Plassat został nominowany na stanowisko prezesa Grupy Carrefour. Zastąpi Larsa Olofssona, który kierował francuską siecią przez trzy lata.

Lars Olofsson oficjalnie zapowiedział, że nie będzie starał się o ponowny wybór. Jego kadencja upływa w czerwcu. O ile zgromadzenie wspólników zarekomenduje kandydaturę nowego szefa Plassat moze objąć stanowisko już 2 kwietnia. Od 2000 roku kierował on spółką Vivarte, która zajmuje się dystrybucją obuwia. W latach 1997-99 pracował w sieci Carrefour w Hiszpanii na stanowisku dyrektora zarządzającego. Wcześniej przez 15 lat był prezesem zarządu Grupy Casino.

Ostatnio Carrefour poinformował, że zysk za 2011 r. będzie niższy o 15- 20 proc. rok do roku ze względu na mniejsze zainteresowanie konsumentów zakupami artykułów przemysłowych. 

W Polsce sprzedaż Carrefoura w IV kwartale spadła o 3,5 proc. w kategorii like for like. Z uwzględnieniem nowo otwartych sklepów spadek wyniósł 2,6 proc. przy uwzględnieniu stałego kursu wymiany. Sprzedaż Carrefoura w Polsce spadła do poziomu 578 mln euro.

W całym 2011 roku Carrefour zanotował w Polsce spadek o 2,5 proc. w kategorii like for like. Uwzględniając nowo otwarte sklepy spadek wyniósł 1,6 proc. przy zachowaniu stałego kursu wymiany. W sumie sieć odnotowała spadek sprzedaży do 2,168 mld euro.

To właśnie niezadawalające wyniki finansowe są przyczyną zmiany na stanowisku szefa Carrefoura.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,49

  • Śr

    6,86

  • Min

    3,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane