Ghelamco będzie budować centra handlowe pod Warszawą

Property News 13 kwietnia 2017 11:30

Firma Ghelamco uzupełniła bank ziemi i przygotowuje kolejne projekty. Deweloper kupił, m.in. działki pod przyszłe centrum handlowe w Nowej Iwicznej i powraca do projektu Pasaż Tukanów.

Ghelamco dysponuje sporym bankiem ziemi. Jak poinformował deweloper w raporcie, najważniejsze w ostatnim roku rozliczeniowym transakcje w ramach banku ziemi obejmowały: zakup działki w Łodzi za kwotę ok. 85 mln zł pod przyszłą budowę obiektu biurowego lub wielofunkcyjnego, działki w Warszawie na Powiślu za kwotę ok. 6,6 mln euro pod przyszłą budowę obiektu biurowego oraz działki w Nowej Iwicznej za kwotę ok. 9,9 mln euro (z czego 5,2 mln euro zapłacono w 2016 r., a pozostała kwota zostanie zapłacona w 2017 r.) pod przyszłą budowę centrum handlowego.

- Firma Ghelamco Poland stale poszukuje nowych gruntów i zwiększa posiadane zasoby ziemi pod kątem przyszłych inwestycji. O planach zagospodarowania nowej działki, w tym funkcji planowanego obiektu, będziemy informować, kiedy zapadną w tej kwestii wiążące decyzje - poinformował Property News Radosław Górecki, Communication Manager w Ghelamco.

Segment handlowy nie jest dla Ghelamco rynkiem nieznanym. Deweloper zrealizował Plac Vogla w Wilanowie, który działa już od października 2015 roku. Drugą inwestycją miał być Pasaż Tukanów pomiędzy ul. Nową w Starej Iwicznej (gmina Lesznowola) a ul. Tukanów w Piasecznie. Centrum miało liczyć około 30 lokali handlowo-usługowych o łącznej powierzchni ponad 7 tys. mkw. Jak nieoficjalnie dowiedział się PropertyNews.pl, prace nad centrum zostały wznowione, a przewidywana data otwarcia to 2018 rok, komercjalizacja centrum może rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku.

- Inwestycja Pasaż Tukanów przy ul. Tukanów w Piasecznie jest w przygotowaniu i znajduje się obecnie na etapie koncepcyjnym. Więcej szczegółów o projekcie jego inwestor i deweloper, firma Ghelamco Poland, będzie mógł ujawnić w drugiej połowie 2017 roku - skomentował Radosław Górecki.

Propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane