Gigant e-commerce uruchomi własny bank

Autor: bankier.pl 15 czerwca 2015 11:06

Chiński potentat w branży e-commerce będzie miał wkrótce własny bank. Firma otrzymała pozwolenie od nadzorcy, co otwiera drogę do startu instytucji, która będzie działała pod szyldem MYbank. Przedsięwzięcie od strony technologicznej ma opierać się głównie na chińskich rozwiązaniach - podaje bankier.pl.

MYbank nie będzie miał fizycznych placówek – będzie funkcjonować w modelu banku internetowego. Z powodu obowiązujących w Chinach regulacji prawnych do otwarcia rachunku będzie konieczne jednak odwiedzenie placówki bankowej i potwierdzenie tożsamości klienta. Do czasu aż bank centralny nie zmieni swojego podejścia, MYbank będzie musiał korzystać z pomocy innych instytucji w procesie pozyskiwania użytkowników.

Akcjonariuszami banku będą Ant Financial Group (podmiot powiązany z Alibaba) posiadający 30 proc. akcji, Shanghai Fosun Industrial Technology Development (25 proc.), spółka zależna Wanxiang Group (18 proc.) oraz Ningbo Jinrun Asset Management (16 proc. akcji). 

Jak donosi serwis „The Economic Times”, nowe przedsięwzięcie nie będzie korzystać z oprogramowania pochodzącego od amerykańskich potentatów branży IT. Chińskie władze aktywnie promują technologiczną samowystarczalność.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,56

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane