PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Gino Rossi będzie otwierać e-sklepy za granicą

Autor: PAP 18 kwietnia 2016 12:32

Gino Rossi widzi potencjał w rozwoju sprzedaży internetowej. - Nie chcemy już intensywnie rozwijać sieci salonów stacjonarnych. Sklepy Gino Rossi i Simple są w większości dobrych centrów handlowych w Polsce, więc trudno mówić o dynamicznym wzroście powierzchni. Sprzedaż przenosi się do internetu, w krajach zachodnich e-commerce stanowi 20-25 proc. sprzedaży. W tym kanale chcemy się rozwijać - powiedział prezes Tomasz Malicki.

Dodał, że sprzedaż internetowa będzie rozwijana także za granicą. W drugim kwartale spółka zamierza uruchomić e-sklepy w Czechach i na Słowacji, potem także w krajach nadbałtyckich. W Gino Rossi w ubiegłym roku ok. 5 proc. sprzedaży pochodziło z internetu, a w sieci Simple już ok. 13 proc.

- Zakładamy ok. 25-30 mln zł sprzedaży e-commerce w tym roku wobec 21 mln zł w 2015 roku. Kanał internetowy ma rentowność EBIT ok. 10 pkt. proc. wyższą niż sieć detaliczna - powiedział prezes.

Spółka będzie więc selektywnie podchodzić do rozwoju sieci sklepów, zwłaszcza pod marką Gino Rossi. - Naszym zdaniem w sieci Simple jest jeszcze trochę miejsca do rozwoju w Polsce i stawiamy na szybszy rozwój Simple. W ciągu dwóch lat może się powiększyć o 1-1,4 tys. mkw. - powiedział Malicki.

- W tym roku w Polsce w sieci Gino Rossi i Simple planujemy otwarcie łącznie ok. 800-900 mkw. dodatkowej powierzchni - dodał. Na rynkach zagranicznych spółka chce otworzyć ok. 2 sklepów Simple i 3-4 Gino Rossi. - Będziemy rozwijać spółkę czeską, na tamtym rynku wyniki sprzedaży na metr są nawet 30-40 proc. wyższe niż w Polsce. Myślimy też o Słowacji i krajach nadbałtyckich - powiedział prezes.

Na koniec 2015 roku spółka miała 87 salonów Gino Rossi i 62 Simple (salony detaliczne własne i franczyzowe z kasą własną).

Gino Rossi chce też rozwijać kanał B2B, który - według prezesa - jest jednym z bardziej rentownych kanałów dla spółki. - To sprzedaż pod marką Gino Rossi do multibrandów, sklepy franczyzowe oraz projektowanie i produkcja dla innych marek, nie tylko polskich. Będziemy chcieli, by ten kanał urósł w tym roku o ok. 30 proc. rdr. - powiedział Malicki. - Teraz w Gino Rossi odpowiada on za ok 25 proc. obrotów. Chcemy m.in. rozszerzyć kolekcję drobnych akcesoriów - dodał.

Gino Rossi nie planuje na ten rok dużych inwestycji. - Łącznie nakłady mogą wynieść 4-4,5 mln zł, z czego ok. 1 mln zł pochłoną inwestycje w odtworzenie mocy produkcyjnych, a resztę w rozwój sieci detalicznej - powiedział Malicki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • tina 2017-02-27 11:18:09

  Moim głównym problemem przy próbie wdrożenia mojego sklepu na zagraniczny rynek były sprawy logistyczne. Kurier, system dostaw i zwrotów po prostu mnie to przerosło. Postanowiłem zwrócić się do firmy, która ma doświadczenie w tego typu usługach. Kierując się pozytywnymi opiniami zdecydowałem się zwrócić do firmy Nowe Kolory. Pomogli mi załatwić sprawy związane z wysyłkami i dostawami a także przeanalizowali moje wcześniejsze działania i znacznie je usprawnili. Dzięki Nowym Kolorom udało mi się w błyskawicznym tempie uporać sobie z trudnościami i załatwić wszystkie potrzebne formalności.

 • jon 2017-02-27 09:44:31

  Ekspansja na rynek zagraniczny zawsze wydawała mi się ogromnym i bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Kilka miesięcy temu z czystej ciekawości skonfrontowałem swoje wyobrażenia z realnymi ofertami i okazało się że wystarczy powierzyć to profesjonalistom, którzy wszystkim się zajmą. Wybrałem firmę Nowe Kolory i jestem bardzo zadowolony z ich usług. Wzięli na siebie wszystkie kroki potrzebne aby rozszerzyć działalność, za niewygórowaną cenę, dzięki czemu moja firma przynosi teraz realne zyski.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,69

 • Śr

  3,60

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane