Gino Rossi planuje kilkanaście otwarć

Autor: gpwinfostrefa.pl 22 listopada 2014 12:16

Grupa Gino Rossi chce w przyszłym roku utrzymać tegoroczną dynamikę wzrostu przychodów, wzrost EBITDA i zysku netto powinien być większy - poinformowali w rozmowie z PAP przedstawiciele spółki.

"Ten rok poświęciliśmy na zwiększenie mocy produkcyjnych i dopasowanie ich do wielkości sprzedaży. W 2015 roku chcielibyśmy skoncentrować się na kanale sprzedażowym i poprawie marż" - powiedział PAP prezes Tomasz Malicki. "Chcielibyśmy utrzymać dynamikę wzrostu przychodów z 2014 roku, a EBITDA i zysk netto powinny wzrosnąć odpowiednio szybciej" - dodał.

"Pewne kierunki wzrostu wyników w 2015 roku wyznacza program motywacyjny. To nasz plan minimum, ale będziemy chcieli celować trochę wyżej" - powiedział Grzegorz Koryciak, wiceprezes spółki.

Przyjęty w grudniu 2013 roku program motywacyjny dla kluczowych pracowników zakłada w 2015 roku co najmniej 25,4 mln zł zysku EBITDA. Celem na 2015 rok ma być dalsze obniżenie kosztów finansowych poprzez wykup obligacji.

"Chcemy je wykupić, zastępując finansowaniem na korzystniejszych warunkach. Koszty finansowe wynikające z obligacji to 3,2 mln zł rocznie" - powiedział wiceprezes. Poinformował, że prawdopodobnie w lutym grupa chciałaby przedstawić prognozę na 2015 rok.

Spółka podtrzymuje tegoroczną prognozę zakładającą 21 mln zł EBITDA i 265 mln zł przychodów. Po trzech kwartałach spółka miała 193,5 mln zł przychodów (wzrost o 22 proc. rdr), 10,5 mln zł zysku na sprzedaży (wzrost o 170 proc. rdr), 14,2 mln zł EBITDA (wzrost o 82 proc. rdr) oraz 2,7 mln zł zysku netto wobec 0,4 mln zł rok wcześniej.

Roczna prognoza sprzedaży została zrealizowana na poziomie 73 proc., a EBITDA na poziomie 68 proc. "Wyniki są zgodne z założoną prognozą na ten rok i ją podtrzymujemy. Liczyliśmy na nieco wyższą sprzedaż, ale pogoda od września nie jest sprzyjająca. Październik wypadł zgodnie z oczekiwaniami, choć mieliśmy nadzieję na więcej. Na początku listopada mieliśmy akcje promocyjne dla stałych klientów. Oczekujemy, że cały miesiąc i koniec roku będzie dobry pod względem sprzedaży" - powiedział prezes Malicki.

W październiku w detalu sieci Gino Rossi i Simple odnotowały ponad 10 proc. wzrosty sprzedaży rdr. "W IV kwartale dynamika wzrostu sprzedaży będzie mniejsza niż po trzech kwartałach, bo przyrost powierzchni sklepów już nie jest tak duży jak był na początku roku" - powiedział Tomasz Malicki.W Polsce i Niemczech sieć Gino Rossi będzie liczyć na koniec roku 81 sklepów własnych. Spółka będzie mieć 1 sklep na Słowacji, 6 sklepów w krajach nadbałtyckich i 3 w Czechach (dwa zostaną otwarte w grudniu). "W sieci Gino Rossi w przyszłym roku chcemy otworzyć 4-5 sklepów w Polsce i ok. 5 za granicą (1-2 w krajach nadbałtyckich, 2 w Czechach, 1 na Słowacji). Planujemy też przeprowadzić ok. 5-6 remontów" - powiedział Malicki.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane