PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

GIODO zajął się sprawą kart zbliżeniowych

Autor: wp.pl 29 marca 2013 12:46

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wysłał pismo do Komisji Nadzoru Finansowego o pilne zajęcie się sprawą kart bezstykowych. Według urzędu podstawowy problem to wydawania kart zbliżeniowych wszystkim klientom banków bez pytania ich o to, czy chcą korzystać z takiej usługi. Zdaniem GIODO klienci muszą mieć wybór: albo nowa karta, albo tradycyjna - informuje serwis wp.pl.

Jak podaje wp.pl, inspektor chce też chronić osoby, które już mają w portfelu zbliżeniówki. Zdaniem urzędu klienci powinni mieć możliwość indywidualnego ustawiania tego, w jakim zakresie chcą z nich korzystać. Chodzi między innymi o limity wysokości transakcji, dziennych płatności bez numeru PIN czy sposób autoryzacji.

Część płatności kartami bezstykowymi odbywa się bez łączenia z bankiem. Klient może w ten sposób wejść, nie wiedząc o tym na debet, a w przypadku kradzieży karty istnieje ryzyko płacenia nią nawet po zastrzeżeniu. I choć banki mają w takim wypadku obowiązek zwrócenia pieniędzy, to robią to niezbyt chętnie - czytamy w wp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane