GK Otumchów: Brytyjski rynek perspektywiczny ze względu na współpracę z Tesco

www.portalspozywczy.pl 19 marca 2015 10:41

Grupa Kapitałowa Otmuchów celuje w osiągnięcie w czwartym kwartale bieżącego roku 20-proc. udziału eksportu w całkowitej produkcji. W skali całego 2014 roku udział eksportu w produkcji ma wynieść ok. 17-18 proc., podczas gdy w 2014 r. kształtował się na poziomie 14,12 proc.

Eksport GK Otmuchów w 2014 r. zwiększył się o ponad 18 proc. rdr i wyniósł 39,5 mln zł w porównaniu z 33,6 mln zł przed rokiem. Wskaźnik udziału eksportu w całkowitych przychodach grupy wyniósł 14,12 proc. wobec 11,99 proc. w 2013 r.

Blisko jedna trzecia (30 proc.) eksportu Grupy Kapitałowej Otmuchów trafiła w ubiegłym roku na rynek czeski. Razem z Niemcami (15 proc.) wygenerował on łącznie 18 mln zł przychodu. Na kolejnych pozycjach znalazły się rynki węgierski (13 proc.), rumuński (7 proc.) oraz duński, kanadyjski i francuski (po 5 proc.). Zarząd GK Otmuchów za najbardziej perspektywiczne rynki dla grupy uznaje Wielką Brytanię (m.in. ze względu na rozpoczętą współpracę z siecią Tesco) oraz Niemcy.

W 2014 r. Grupa Otmuchów podpisała trzy nowe, duże kontrakty: z Tesco, z niemiecką siecią Rewe oraz z koncernem Danone.

Do sieci Tesco Otmuchów dostarcza 9 SKU, w kategorii produktów śniadaniowych. Początkowo produkty pojawiły się na półkach 130 sklepów Tesco na terenie Wielkiej Brytanii, lecz później trafiły także do państw regionu Europy Środkowej, czyli do Polski, na Węgry, do Czech i na Słowację. GK Otmuchów rozpoczęła także oddzielną współpracę z Tesco UK w zakresie produkcji chałwy.

Kontrakt z Rewe dotyczy produkcji i dostawy żeleków. Obecne są one w sklepach niemieckiej sieci w takich krajach jak Niemcy, Austria, Węgry, Czechy oraz Włochy.

Na temat współpracy Otmuchowa z koncernem Danone wciąż nie wiadomo zbyt wiele, bowiem zawarta między spółkami umowa nie pozwala na zdradzenie praktycznie żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że Otmuchów produkuje dla Danone'a wyspecjalizowane, niszowe produkty z segmentu śniadaniowego, które trafiają do państw Europy Zachodniej. Współpraca jest na tyle bliska, że Danone ze swoich środków sfinansował część linii produkcyjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane