PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

GK Rank Progress w pierwszym półroczu br. zarobiła 60 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 31 sierpnia 2010 15:41

60 mln zł zarobiła Grupa Kapitałowa Rank Progress w pierwszym półroczu tego roku. Równocześnie Rank Progress zwiększył poziom aktywów do poziomu ponad 800 mln złotych zaś kapitał własny do poziomu 314 mln złotych. Prognoza zysku w okresie trzyletnim zwiększyła się o 12 mln zł.

- Pod wieloma względami pierwsze dwa kwartały tego roku okazały się sukcesem - mówi prezes Rank Progress Jan Mroczka.- Jako pierwszy od dwóch lat developer z przeprowadziliśmy emisję i sprzedaż wszystkich oferowanych walorów na łączną kwotę 50 mln zł. Otworzyliśmy kolejną część działającego w Kłodzku Centrum Handlowego Twierdza Kłodzko. Rozpoczęliśmy budowę galerii w Zamościu, kontynuowaliśmy realizację Pasażu Grodzkiego w Jeleniej Górze oraz Galerii Tęcza w Kaliszu. Pierwsze półrocze to także skupienie gruntów pod Galerię Świdnicką, której budowę planujemy rozpocząć już wkrótce oraz sukcesywne skupowanie terenów pod planowane centrum handlowe w Skarżysku-Kamiennej - dodaje Jan Mroczka.

Według prognoz spółka na koniec roku planuje osiągnąć zysk netto w wysokości 89,5 mln złotych, zaś w kolejnych latach prawie 133 mln i ponad 160 mln. W porównaniu do wcześniejszych prognoz Rank Progress planuje zwiększenie zysku netto o 12 mln zł do łącznej kwoty 382,5 mln zł.

Przeczytaj także:

- Wszystkie te parametry świadczą o dynamizmie, sile i efektywności gospodarowania majątkiem firmy - podkreśla Jan Mroczka.- Z drugiej strony można byłoby sobie życzyć, aby wyniki i nasze prognozy były lepsze. Nie możemy jednak zapominać o czynnikach od nas niezależnych takich jak malejące średnio rynkowe stawki czynszu, zwiększanie się kosztów wykończenia lokali , wyższych marżach kredytów, stopie kapitalizacji oraz podwyższonej ostrożności zagranicznych inwestorów. Mimo splotu tak wielu niekorzystnych czynników spółka w niezmienionym zakresie kontynuuje swoją strategię biznesową. Z dużym sukcesem komercjalizujemy swoje inwestycji i przymierzamy się do realizacji kolejnych centrów z korzyścią dla naszych inwestorów, partnerów w biznesie oraz społeczności lokalnych.- dodaje Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress.

Prognozowany zwiększony zysk w okresie trzyletnim wynika z planowanych dodatkowych przychodów związanych z umową z dużą siecią handlową, która zostanie sfinalizowana w przyszłym roku oraz rozpoczęcia realizacji dwóch nowych centrów handlowych w Jarosławiu oraz Skarżysku-Kamiennej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane