PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

GK Specjał: Do końca roku sfinalizujemy przejęcie

www.portalspozywczy.pl 17 października 2014 16:34

Cały czas pracujemy nad przejęciami. Objęte jest to klauzulą poufności, dlatego nie mogę niestety za wiele powiedzieć, jednak myślę, że jeszcze do końca roku uda nam się coś sfinalizować - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl podczas VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

Jak zdradził Tokarz, prace nad przejęciami w ostatnim czasie się intensyfikują, jednak Grupa Kapitałowa Specjał równocześnie pracuje nad usystematyzowaniem tych biznesów, które już posiada, na czele z przejętym niecały rok temu biznesem LD Holdigu.

- Po implementacji wielu rozwiązań ten biznes bardzo się uaktywnił. Sklepy mocno przystępują tutaj do naszej sieci i stają się coraz bardziej rentowne. Właściciele tych sklepów franczyzowych otwierają nowe biznesy. W części biznesu przejętej od LD Holdingu zaczyna się teraz bardzo fajny rozwój - oznajmił prezes GK Specjał.

W trakcie dyskusji w ramach VII FRSiH Tokarz pochwalił się także ostatnimi wynikami finansowymi GK Specjał. Jak zdradził, przez trzy kwartały grupa zanotowała wzrost obrotów o ponad 20 proc., natomiast sprzedaż like-for-like wzrosła o około 15 proc.

- Dobre wyniki nie są oczywiście efektem koniunktury. Jest to natomiast wynik trzyletniej pracy nad restrukturyzacją firmy, nad unifikacją wielu procesów, nad zmniejszaniem kosztów, a także nad współpracą z producentami. W GK Specjał bardzo mocno współpracujemy z producentami, staramy się, aby nie było to wymuszanie, tylko właśnie współpraca. To przynosi efekt. Co prawda trudno będzie utrzymać dotychczasowe tempo poprawy wyników, ale będziemy się starać - ocenił Tokarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,59

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane