PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

GK Specjał: Nowe technologie narzędziem przewagi konkurencyjnej w handlu

www.portalspozywczy.pl 5 listopada 2013 09:52

Aktualnie konkurencja w branży handlowej jest bardzo duża i wyrównana. Przewagę konkurencyjną trzeba zdobywać w każdy możliwy sposób. Myślę, że nowe technologie, także informatyczne, mogą być bardzo istotnym elementem tej walki - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Grzegorz Gawaluch, dyrektor IT w GK Specjał.

- Jakiego narzędzia IT wdrożyli Państwo w tym roku?
Jedną z ważniejszych narzędzi do sprawnego zarządzania naszą firmą jakie wdrożyliśmy w tym roku jest system BI. Rozwiązanie to pozwala nam na szybsze oraz bardziej precyzyjne przeprowadzanie wszelkiego typu analiz. Na ich podstawie możemy przewidywać zachowanie rynku i skuteczniej reagować na jego zmiany co przekłada się na lepsze zarządzanie firmą.
Kolejną grupą rozwiązań, które znacząco podniosły wydajność pracy to systemy WMS (Warehouse Management System) wdrożone w kilku oddziałach naszej firmy. Oprócz wzrostu wydajności pracy na magazynie poprawiła się także jakość i dokładność kompletowania zamówień. Znacząco zmniejszyła się ilość reklamacji w ślad za tym wzrósł poziom zadowolenia klienta.

- Czy planują Państwo inwestycje w kolejne rozwiązania IT?
Inwestycje w IT są niezbędnym elementem w takiej organizacji jaką jest GK Specjał. Bez inwestycji w nowe technologie szybko stracilibyśmy naszą przewagę konkurencyjną. Główne inwestycje w najbliższym czasie to zwiększenie mocy obliczeniowej naszych zasobów informatycznych. W tak dynamicznie rozwijającej się firmie jest to bardzo ważny element i nie można o nim zapominać.

- Czy dzięki rozwiązaniom IT można uzyskać przewagę nad konkurencją rynkową?
Aktualnie, gdzie konkurencja w branży jest bardzo duża i wyrównana przewagę konkurencyjna trzeba zdobywać w każdy możliwy sposób. Myślę, że nowe technologie także informatyczne mogą być bardzo istotnym elementem tej walki. Informatyka ma służyć firmie między innymi do lepszego przepływu informacji a ta jak wiadomo jest kluczem do sukcesu. Informacja rzetelna i dostarczona w odpowiednim czasie jest najważniejszym elementem w zarządzaniu firmą. Niedocenienie tego elementu może skończyć się źle dla firmy.
Zapewnienie odpowiednich nakładów na informatykę oraz prawidłowe ich rozdysponowanie jest kluczem do zdobywania przewagi na rynku. Nie można zapominać że informatyka to także lub przede wszystkim ludzie i inwestycja w nich to podstawa do dobrego funkcjonowania informatyki. Sam sprzęt informatyczny, nawet najlepszy, nie zapewni pożądanych efektów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Kazek 2013-11-06 07:53:50

    Witam,    Panie Grzegorzu chyba nie do końca orientuje sie Pan jesli chodzi o te nowe technologie. Nowe to było 6 lat temu, teraz jest to standard w firmie, która myśli poważnie o rynku. Dodatkowo taka firma jak Wasza powinna mieć to zaimplementowane 4 lata temu jak konkurenci. Nie zapominajcie o zasobach ludzkich, bo to da Wa przewagę, dobry BI bez dobrych ludzi jest tyle wart co bolid formuły 1, tylko z kiepskim kierowcą. Pozdrawiam i życze aby sie Wam udało.    Pozdrawaim

    Kazem

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane