PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

GK Specjał spodziewa się obrotów na poziomie 800 mln zł

Autor: Kwartalnik GK Specjał 3 stycznia 2012 13:11

W niełatwych warunkach przeprowadziliśmy optymalizację kosztów, dzięki czemu końcówka roku charakteryzowała się coraz lepszą rentownością naszej działalności. Pod względem sprzedaży rok 2011 jest bez wątpienia rekordowy - oceniam, że obroty firmy oscylować będą w granicach 800 mln złotych - powiedział Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał.

- W 2011 r. musieliśmy prowadzić bardzo „agresywną" politykę cenową, aby zapewnić naszym partnerom konkurencyjne ceny produktów, a to wiązało się z pewnym obniżeniem marż. Handel detaliczny, czyli nasz główny odbiorca coraz silniej odczuwa bowiem na plecach oddech dyskontów i oczekuje, że oferować będziemy produkty w takich cenach, które pozwolą mu zachować konkurencyjność - dodaje prezes GK Specjał.

- W skład Grupy weszła ostatnio firma Hurtimex i spodziewamy się, że jeszcze w tym roku zakończone zostaną negocjacje w sprawie przejęcia
kolejnej firmy. Zresztą formy naszego rozwoju są bardzo zróżnicowane i obejmują nie tylko klasyczne przejęcia i fuzje z innymi podmiotami. To także współpraca z firmami, które zachowując swoją pełną podmiotowość przyjmują na siebie funkcje naszych oddziałów, jak to jest w przypadku Mszany Dolnej i Kędzierzyna Koźle. Jednocześnie rozszerzamy ofertę handlową mniejszych oddziałów. Warszawski Bobmark dysponując coraz szerszym asortymentem produktów może stać się już zapleczem dla rozwoju na terenie Warszawy i Mazowsza sieci Nasz Sklep (...). Poza rozwojem ilościowym oraz optymalizacją zarządzania tymi sieciami coraz szerzej wprowadzamy program „utwardzania"
naszej franszyzy. Już teraz w twardszej franczyzie działa około 50 sklepów pod logo Premium i Delikatesy Sezam
. Te dwa formaty są
dedykowane sklepom, które zdecydują się na silniejsze związku z nami jako franczyzodawcą. Jednostki działające w dotychczasowej formie miękkiej franszyzy będą nadal funkcjonowały pod logo Nasz Sklep - wyjaśnie Krzysztof Tokarz w kwartalniku GK Specjał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane