PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Global Cosmed bliski finalizacji kontraktu z gigantem drogeryjnym w Niemczech

Autor: dlahandlu.pl 5 grudnia 2013 10:31

Global Cosmed, spółka produkująca kosmetyki i chemię gospodarczą w segmencie marki prywatnej uruchomiła produkcje dla nowego klienta ze Szwajcarii. W przyszłym roku ruszy kolejny kontrakt dla niemieckiego giganta sieci drogeryjnych.

Nowym partnerem spółki jest firma szwajcarska zapewniająca kompleksowe rozwiązania w zakresie zapewnienia higieny i czystości w toaletach firmowych, biurowcach, obiektach komercyjnych i publicznych. Kontrakt opiewa na blisko 5,3 mln szt. produktów i są to różnego rodzaju mydła i środki dezynfekcyjne. Wartość umowy nie przekracza kryteriów umowy znaczącej, aczkolwiek jest bardzo blisko. W ciągu 2 - 3 miesięcy może zapaść decyzja o poszerzeniu zamawianego asortymentu, dlatego w ocenie zarządu umowa z kontrahentem ma charakter rozwojowy.

Ponadto Global Cosmed na początku przyszłego roku będzie finalizował rozmowy z jedną z największych sieci drogerii w Niemczech. Bliższe informacje na temat planowanych kontraktów zostaną przekazane do wiadomości nie zwłocznie po ich finalizacji.

W lipcu b.r. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW, gdzie z emisji akcji pozyskała 11,4 mln zł na cel inwestycyjny jakim jest rozbudowa części zakładu produkcyjnego. Obecnie ruszyły już prace związane z relokacją linii technologicznych. Zakończenie inwestycji podwoi potencjał produkcyjny Global Cosmed. Dodatkowo nowoczesne rozwiązania technologiczne w powstającym zakładzie pozwolą na obniżenie kosztów produkcji od 5-10 proc.

W zeszłym miesiącu rozpoczęliśmy zaawansowane prace nad rozbudową zaplecza produkcyjno-magazynowego. Jest to warunek konieczny, aby zaspokoić naszych obecnych i potencjalnych klientów z wymaganą ilością produktów. Rozbudowa zaplecza pozwoli nam na przyjmowanie znacznie większych kontraktów, a mogę zapewnić że takie już się szykują- stwierdza Prezes Ewa Wójcikowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,53

 • Min

  2,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane