PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Global Cosmed ma list intencyjny ws. nabycia 100 proc. akcji Global Cosmed Group

Autor: dlahandlu.pl 2 kwietnia 2015 10:13

Global Cosmed podpisał list intencyjny w sprawie nabycia 100 proc. akcji Global Cosmed Group S.A. z siedzibą w Jaworze (GCG). Strony ustaliły zamiar jak najszybszego zamknięcia procesu negocjacyjnego - najpóźniej do 31 grudnia 2015 roku, podał Global Cosmed.

"Na mocy jego postanowień, emitent przeprowadzi due diligence w GCG celem ustalenia wartości spółki. Po przeprowadzeniu due diligence i wycenie GCG, emitent podejmie ostateczną decyzję o złożeniu oferty na zakup akcji GCG, a także o planowanej i zaproponowanej akcjonariuszom GCG strukturze transakcji" - czytamy w komunikacie.

Global Cosmed zamierza sfinalizować transakcję w formie zakupu akcji GCG, bądź też poprzez emisję nowych akcji w ramach oferty prywatnej, które będą objęte przez akcjonariuszy Global Cosmed Group S.A. w zamian za akcje tej spółki.

Global Cosmed Group S.A. jest producentem chemii gospodarczej oraz dystrybutorem artykułów kosmetycznych i chemii gospodarczej, min. pod markami Kret, Sofin Apart, Bobini, Bobini Baby. Firma już obecnie ściśle współpracuje z Global Cosmed Group S.A. - podmioty są wzajemnymi dostawcami wyrobów produkowanych w ich zakładach produkcyjnych. Szacowane skonsolidowane roczne przychody ze sprzedaży Global Cosmed Group S.A. wyniosły ok. 173 mln zł w 2014 r., podano w materiale.

Global Cosmed jest producentem kosmetyków oraz chemii gospodarczej. Spółka działa w dynamicznie rozwijającym się segmencie marek prywatnych. Spółka współpracuje z największymi sieciami w kraju i poza jego granicami m.in. z sieciami: Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi czy Kaufland. W lipcu 2013 r. zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane