Global Cosmed myśli o przejęciach

Autor: PAP 10 lipca 2013 12:15

Global Cosmed, producent kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej, po środowym debiucie na GPW zamierza przyspieszyć rozmowy akwizycyjne. Spółka przygląda się podmiotom z Niemiec o rocznych obrotach na poziomie 30-50 mln euro oraz polskim firmom z przychodami w wysokości 25-30 mln zł.

- Jesteśmy w trakcie rozmów akwizycyjnych, jednak wraz z potencjalnymi partnerami, czekaliśmy na moment naszego debiutu giełdowego. Myślę, że obecnie ten proces przyspieszy. W pierwszej kolejności zawęzimy grono firm, które nas interesują - powiedziała dziennikarzom Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed.

Wójcikowska poinformowała, że spółka bierze pod uwagę przejęcia w Niemczech i Polsce.

Jeśli chodzi o niemieckie spółki, to ich roczne przychody wynoszą ok. 30-50 mln euro. Obroty polskich spółek to ok. 25-30 mln zł - skomentowała.

Prezes podała, że chodzi o spółki produkcyjno-handlowe.

- Są to firmy, które posiadają określone kontrakty i długoletnie umowy z klientami. Chcemy poszerzyć zarówno liczbę naszych partnerów handlowych, jak i portfolio produktów. Moce produkcyjne nie są tutaj priorytetem" - dodała.

Wójcikowska poinformowała, że nie można wykluczyć, iż do akwizycji dojdzie w tym roku.

Dodała, że Global Cosmed nie chce przejmować na raz więcej niż jednego podmiotu.

Global Cosmed jest firmą produkującą kosmetyki i wyroby chemii gospodarczej. Spółka koncentruje się na segmencie marki prywatnej. Do jej głównych odbiorców należą krajowe i międzynarodowe sieci działające na rynku polskim i niemieckim, w tym m.in. Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi, Carrefour, Norma i Kaufland.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,04

  • Min

    3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane