Global Cosmed rezygnuje ze sprzedaży zakładu w Świętochłowicach

Autor: dlahandlu.pl 11 stycznia 2018 15:16

Zarząd spółki Global Cosmed S.A. dokonał przeglądu wstępnych ofert na zakup zakładu w Świętochłowicach. Po ich analizie, a także po ponownej analizie rentowności zakładu z uwzględnieniem nowo pozyskanych kontraktów na wytwarzanie produktów, zarząd spółi podjął decyzję o odstąpieniu od zamiaru zbycia zakładu produkcyjnego w Świętochłowicach i zakończeniu procesu ofertowania.

Global Cosmed S.A. poinformował o podjęciu decyzji o zamiarze zbycia części lub całości zakładu produkcyjnego w Świętochłowicach w lipcu ubiegłego roku.

30 listopada 2016 roku, zarząd Global Cosmed oraz zarząd spółki zależnej GLOBAL COSMED GROUP S.A. podjęły uchwały w sprawie uzgodnienia planu podziału spółki zależnej poprzez przeniesienie części majątku spółki zależnej w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa na spółkę GLOBAL COSMED S.A. (podział przez wydzielenie).

Dzięki dokonanej restrukturyzacji Global Cosmed S.A. kontroluje i zarządza czterema zakładami produkcyjnymi należącymi do Grupy Kapitałowej: zakładem w Radomiu, zakładem w Jaworze, zakładem w Świętochłowicach oraz zakładem w Stadtilm (poprzez spółkę zależną Global Cosmed domal GmbH). Koncentracja zakładów produkcyjnych umożliwia bardziej efektywne zarządzanie oraz koordynację pracy zakładów, a także znacząco upraszcza wzajemne rozliczenia pomiędzy 6 spółkami Grupy Kapitałowej.

Grupa Global Cosmed S.A. jest zintegrowanym producentem i dystrybutorem chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych, o zdywersyfikowanym strumieniu przychodów, pod względem odbiorców, asortymentu i rynków zbytu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,29

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8198

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane