PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Global Cosmed robi drugie podejście do giełdy

Autor: dlahandlu.pl 14 maja 2013 12:42

Zarząd Global Cosmed zdecydował o wznowieniu pierwszej publicznej oferty akcji. Zgodnie z harmonogramem book-building odbędzie się w dniach 17-20 maja, natomiast zapisy na akcje potrwają od 22 do 24 maja. Polski producent kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej pod markami własnymi sieci sklepów, zaoferuje inwestorom od 4 do 10 mln akcji nowej emisji. Przedział cenowy, w którym będą przyjmowane deklaracje nabycia wynosi 1,55-2 zł. Oferującym będzie Dom Maklerski IDMSA.

To już drugie podejście firmy do giełdy w tym roku. W połowie stycznia 2013 roku Ewa Wójcikowska powiedziała: - Inwestorzy byli zainteresowani nabyciem naszych akcji, jednak nie po cenie, która by nas satysfakcjonowała. W związku z tym zdecydowaliśmy o przesunięciu oferty publicznej o kilka miesięcy. Liczymy, że w tym czasie po pierwsze sytuacja na rynku giełdowym poprawi się, a po drugie, że
będziemy mogli dodatkowo pochwalić się dobrymi wynikami kolejnych okresów - wyjaśnia Ewa Wójcikowska, prezes zarządu Global Cosmed S.A.

Harmonogram, opublikowany pod koniec stycznia, zakładał, że oferta odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

W 2012 r. przychody ze sprzedaży Global Cosmed wyniosły blisko 142 mln zł. Zysk operacyjny osiągnął poziom 8,1 mln zł wzrastając o 31 proc. rok do roku. Zysk netto wzrósł natomiast o 16 proc. i wyniósł 5,8 mln zł.  - Spowolnienie gospodarcze działa wręcz pozytywnie na nasz biznes, skłaniając coraz szersze grupy klientów do zakupu produktów sprzedawanych pod markami sieci handlowych. Ten rok i lata następne zapowiadają się bardzo dobrze dla segmentu, w którym działamy i zamierzamy to w pełni wykorzystać - podkreśla Ewa Wójcikowska.
W 2012 r. ponad 30 proc. przychodów Global Cosmed stanowiła sprzedaż eksportowa. 

Pozyskane z IPO środki Spółka zamierza przeznaczyć na rozbudowę zaplecza produkcyjno-magazynowego, co pozwoli jej na dalszy dynamiczny rozwój i sprostanie stale rosnącym zamówieniom zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Do głównych odbiorców spółki należą krajowe i międzynarodowe sieci działające na rynku polskim i niemieckim, w tym m.in. Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi, Carrefour, Norma i Kaufland. Obecnie właścicielem 100 proc. akcji Global Cosmed S.A. jest Blackwire Ventures Ltd.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane