Global Data: Sainsbury’s gra na długoterminowe zyski

Autor: dlahandlu.pl 13 listopada 2017 15:54

Wyniki kwartalne Sainsbury’s były rozczarowujące, jednak inwestorzy raczej nie muszą się niepokoić. Spółka w krótkim terminie może mieć problemy, jednak ma dobre perspektywy długoterminowe – oceniają analitycy Global Data.

Marże sieci Sainsbury’s spadły do 1,9 proc., a sprzedaż like for like wzrosła tylko o 1,6 proc. To niewiele, biorąc pod uwagę, że inflacja wyniosła 1,7 proc. oraz, że pozostałe sieci supermarketów na brytyjskim rynku pokazały wzrosty powyżej oczekiwań. Nawet ASDA, która od 12 kwartałów znajdowała się „pod kreską”, osiągnęła wzrost przychodów.

Dodatkowo, większość sieci zanotowała stabilne marże, redukcje kosztów i najlepsza sprzedaż od pięciu lat. Sainsbury’s na tym tle jest wyjątkiem.

- Może to oznaczać dwie rzeczy: albo Sainsbury’s walczy bardziej niż inni by utrzymać się na powierzchni, albo sieć mniej skupia się na krótkoterminowych celach i podejmuje strategię "gry na długoterminowe zyski" – oceniają analitycy Global Data.

- Jeśli patrzymy na czynniki, które obniżają zysk netto to zobaczymy, że są to: inwestycje w ceny, inflacja czy strata marki Argos. Jeśli pominiemy ten ostatni czynnik, do spadku marży przyczyniły się elementy, które dotknęły wszystkie inne supermarkety – dodają.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,81

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane