Globaldata: Centra handlowe przyciągają ofertą non-food

Autor: dlahandlu.pl 26 października 2017 13:27

Rynek brytyjskich centrów handlowych osiągnie w 2022 roku wartość 12,3 mld funtów, w sektorze niespożywczym – wynika z danych firmy Globaldata. Jak podaje firma, wzrost w ciągu następnych 5 lat ma wynieść 7,2 proc.

Raport Globaldata „UK Supermalls 2017-2022” pokazuje, że sektor odzieżowy nadal pozostanie największym sektorem i przynoszącym największy wzrost dla centrów handlowych. Jednak najszybszy wzrost przypadnie sektorem mniejszym, takim jak: drogerie czy sklepy z biżuterią. Zanotują one odpowiednio wzrost o 14,5 proc. i 13,8 proc.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy 43,2 proc. populacji brytyjskiej odwiedziło centra handlowe.

- Największą grupę stanowią młodzi kupujący - 69,2 proc. osób w wieku 16-24 lat odwiedziło centrum handlowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy, potwierdzając znaczenie zakupów w sklepach fizycznych dla młodszego pokolenia – mówi Sofie Willmott, senior retail analyst at GlobalData.

Jak dodaje, centra handlowe są bardziej atrakcyjne dla konsumentów niż inne sklepy dzięki dodatkowym usługom, które oferują.

- Jednak w miarę jak wzrasta sprzedaż online i mniejsza się częstotliwość zakupów w fizycznie istniejących sklepach, centra handlowe muszą zapewnić, że nadal pozostaną ważne i mogą zaoferować takie same doświadczenia zakupowe, jakie oferują sklepy online – dodaje Sofie Willmott.

Według Globaldata, sektorami, które najbardziej przyciągają młode pokolenie do centrów handlowych są: oferta gastronomiczna i wypoczynkowa. W przyszłości to właśnie na ofercie dotyczącej rozrywki i wypoczynku będą skupiać się centra handlowe, w przeciwieństwie do ekspansji detalicznej.

Raport dotyczy dużych centrów handlowych, o powierzchni ponad 1 mln stóp kwadratowych oraz odwiedzalności rocznej ponad 20 mln osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane