Głos branży ws. zakazu handlu w niedziele słabo słyszalny

Autor: dlahandlu.pl 21 sierpnia 2017 11:17

Głos branży ws. zakazu handlu w niedziele słabo słyszalny fot. shutterstock

Chociaż branża handlowa zjednoczyła się w kwestii projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, jej wspólne stanowisko nie odniosło zamierzonego skutku.

Przypomnijmy, 30 czerwca br., polska branża handlowa reprezentowana przez Polską Radę Centrów Handlowych, Forum Polskiego Handlu, Polską Organizację Handlu i Dystrybucji, Polską Izbę Handlu, Konfederację Lewiatan oraz Krajową Radę Gastronomii i Cateringu, przedłożyła Minister Elżbiecie Rafalskiej wspólne stanowisko dotyczące projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Branża zaproponowała, aby zagwarantować pracownikom handlu, obligatoryjnych dwóch wolnych niedziel w miesiącu – czyli dwukrotnie więcej niż obecnie – dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu pracy.
Zdaniem organizacji, prezentowane dotychczas kompromisowe rozwiązania - czyli otwarcie sklepów w dwie niedziele w miesiącu lub od wczesnych godzin porannych do godziny 13.00 – w opinii branży nie przełożą się na większą ilość wolnego czasu dla pracowników w niedziele.

Stanisław Szwed odpowiedział na pismo branży już na początku lipca. Czytamy w nim m.in. "Uprzejmie informuję, że zawarta w stanowisku polskiej branży handlowej propozycja prawnej regulacji związanej z ograniczeniem handlu w niedziele, której celem jest zmiana przepisów Kodeksu pracy (...) będzie przedmiotem rozważań wraz z innymi propozycjami zgłaszanymi do przedmiotowego projektu ustawy".

Wystąpienie branży zostało przekazane odrębnym pismem do poseł Beaty Mazurek, Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Poli 2017-08-21 15:36:54

  Już nie kombinujcie. Oddajcie nam wszystkie wolne niedziele...soboty już sobie zostawcie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,27

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane