Główny akcjonariusz Jeronimo Martins chce uruchomić w Polsce sieć klinik Walk'in Clinics

Autor: portal promocji eksportu za Diário Económico; www.dlahandlu.pl 22 października 2015 11:43

Główny akcjonariusz Jeronimo Martins chce uruchomić w Polsce sieć klinik Walk'in Clinics fot. za walkinclinics.pt

Sieć klinik Walk'in Clinics stworzona przez Sociedade Francisco Manuel dos Santos, głównego akcjonariusza grupy Jeronimo Martins, chce rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne i przygotowuje strategię internacjonalizacji. Polska i Kolumbia stanowią oczywiste cele, ze względu na działalność Jerónimo Martins w tych krajach - podaje portal promocji eksportu za Diário Económico.

Jak zaznaczył prezes sieci klinik, José Mendes Ribeiro, projekt był początkowo przewidziany jedynie na rynek krajowy, niemniej jednak w obliczu dobrze prosperującej działalności JM na rynku polskim i kolumbijskim, firma nie wyklucza ekspansji na te rynki. Firma rozpoczęła już proces akredytacji w Joint Commission International, organizacji międzynarodowej, która certyfikuje ośrodki opieki zdrowotnej, co w przypadku pozytywnej oceny otwiera drogę do ekspansji międzynarodowej - pisze Diário Económico.

Marka Walk'in Clinics opiera się na koncepcji komfortu zarówno pod względem lokalizacji, stawiając na łatwy dojazd do klinik, jak i funkcjonowania, gdzie godziny otwarcia są wydłużone, a klienci mają do dyspozycji praktyczne rozwiązania finansowe zapewniające dostęp do opieki zdrowotnej od 7 euro miesięcznie (ok. 30 zł).

W Walk'In Clinics konsumenci będą mogli przeprowadzić podstawowe badania medyczne. Strategia marki Walk'In Clinics, zakłada również możliwość odwiedzenia zamkniętego katalogu lekarzy specjalistów.

Przypomnijmy, kilka lat temu pojawiały się informacje na temat powstawania w Polsce klinik medycznych tej firmy. W 2012 r. sieć Biedronka dementowała doniesienia. Portal wiadomoscihandlowe.pl, który oryginalnie podał wiadomość wycofał swój artykuł na ten temat. 

- Portugalski projekt Walk'In Clinics nie należy ani do Grupy Jeronimo Martins, ani do żadnej spółki wchodzącej w jej skład. Zgodnie z informacjami, które otrzymaliśmy z Grupy Jeronimo Martins, właścicielem takich klinik jest jeden z udziałowców Grupy JM, spółka Sociedade Francisco Manuel dos Santos - zaznaczała wtedy Biedronka.

Portugalska spółka Jeronimo Martins jest właścicielem kilku sieci detalicznych oraz hurtowych, m.in. sieci Biedronka, Hebe, Ara, Pingo Doce, czy Recheio. Skonsolidowana sprzedaż Grupy za sześć miesięcy 2015 r. wyniosła 6,64 mld euro w porównaniu do 6,05 mld euro w pierwszym półroczu 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,18

  • Śr

    4,68

  • Min

    3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane