PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Goli: W wielu śląskich miastach jest przestrzeń dla obiektów handlowych

Autor: wnp.pl 1 grudnia 2010 19:41

W tej chwili GC Investment prowadzi na terenie woj. śląskiego, m.in. w Sosnowcu, Czechowicach-Dziedzicach, Rudzie Śląskiej, Bytomiu, Katowicach i Bielsku-Białej, budowy sklepów dyskontowych dla takich sieci jak Biedronka, Lidl, Kaufland i Netto. W sumie spółka posiada kontrakty na zaprojektowanie i przygotowanie inwestycji kilkunastu obiektów handlowych o łącznej powierzchni ok. 40 tys. mkw.

W opinii prezesa GC Investment, w ostatnich latach sytuacja na rynku nieruchomości handlowych nie uległa znaczącej zmianie. Cykl inwestycyjny przy takich projektach trwa zazwyczaj ok. 2 lat. Natomiast jedynym - administracyjnym - problemem jest to, że na kilka miesięcy przed wyborami znacznie słabnie aktywność urzędów miejskich, które załatwiają poszczególne pozwolenia.

- W wielu miastach woj. śląskiego istnieje jeszcze przestrzeń dla nowych obiektów handlowych. Nie ograniczamy się jednak tylko do regionalnego rynku - myślimy o większym zasięgu terytorialnym - powiedział Goli.

- Zysk przy inwestycjach handlowych w dużej mierze zależy od ceny pozyskanego gruntu. Rentowność netto GC Investment w tym roku powinna oscylować w przedziale 8-10 proc. przy przychodach rzędu 80-90 mln zł. Myślę, że w 2011 r. wyniki powinny być wyższe; świadczy o tym ilość już podpisanych umów - dodał.

Przed kilkoma dniami katowickie przedsiębiorstwo założyło wspólnie z P.A. Novą - notowaną na giełdzie firmą budowlano-deweloperską z Gliwic - spółkę celową GC.Nova do budowy galerii handlowej w Jaworznie.

- Obiekt będzie zlokalizowany w samym centrum miasta - na terenach po byłej kopalni Kościuszko. Na trzech kondygnacjach znajdować się będzie ok. 40 tys. m kw. powierzchni najmu, w tym centrum rozrywkowe z częścią kinową. Otwarcie planowane jest na czwarty kwartał 2012 r. - wskazał Goli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane