Google udostępnia płatności telefonami - Android Pay

Autor: dlahandlu.pl 17 listopada 2016 09:20

Google potwierdził, że usługa zbliżeniowych płatności mobilnych Android Pay została udostępniona w Polsce, co daje posiadaczom kart Mastercard oraz Visa możliwość płacenia telefonami różnych producentów z systemem operacyjnym Android, poprzez zbliżenie urządzenia do terminala.

Polska jest pierwszym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej i drugim krajem w Europie, po Wielkiej Brytanii, gdzie usługa Google została wprowadzona na rynek. Aktualnie płatności Android Pay są dostępne w Polsce dla posiadaczy kart Mastercard i Visa wydanych przez Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Bank Zachodni WBK, a kolejne banki będą sukcesywnie udostępniały mobilny portfel cyfrowy Google.

Transakcje wykonane za pośrednictwem Android Pay wykorzystują technologię tzw. tokenizacji. Przygotowując urządzenie do realizacji płatności poprzez Android Pay, sieć Mastercard i Visa generują cyfrowy „token”, czyli numer, który pozwala na powiązanie urządzenia z kartą płatniczą. Token ten jest przechowywany w bezpieczny sposób w chmurze obliczeniowej. Ponieważ jest to numer inny niż karty płatniczej, z którą jest związany, dane karty nie są udostępniane sprzedawcy. Token jest też unikalny dla danego urządzenia, więc za jego pomocą nie można dokonać transakcji innym urządzeniem.

Aby skorzystać z Android Pay w Polsce, posiadacze kart Mastercard i Visa wydanych przez Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe lub Bank Zachodni WBK muszą pobrać ze sklepu Google Play, na telefon obsługujący technologię NFC z systemem operacyjnym Android w wersji 4.4 lub wyższej, aplikację Android Pay. Następnie, po rejestracji, należy dodać do aplikacji swoje karty debetowe i/lub kredytowe. Podobnie, jak w wypadku zbliżeniowych kart płatniczych, przy transakcjach powyżej 50 zł należy podać PIN oryginalnej karty w terminalu płatniczym.

"Konsumenci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. terminali płatniczych w Polsce, a niebawem także w aplikacjach mobilnych” – powiedział Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google.

8% polskich internautów deklaruje, że miało okazję wypróbować płatności mobilnych, a ¾ z nich chce nadal z nich korzystać. Co drugi badany, gdyby miał zrezygnować z kart i gotówki na rzecz e-płatności, zdecydowałby się na płatność telefonem komórkowym. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane