Google wprowadzi przycisk „Kup” w wynikach wyszukiwania

Autor: wirtualnemedia.pl 18 maja 2015 11:26

W ciągu najbliższych tygodni koncern Google zamierza wprowadzić w mobilnych wynikach wyszukiwania przycisk „Kup” ułatwiający zamawianie towarów w sklepach internetowych.

Informacji tych nie potwierdził na razie Google - zostały one podane przez dziennik „The Wall Street Journal” na podstawie rozmów z pracownikami koncernu, którzy chcieli zachować anonimowość.

Według tych doniesień przycisk „Kup” miałby pojawić się w przeciągu najbliższych tygodni, ale tylko w mobilnej wersji wyszukiwarki oraz w wypadku sponsorowanych bądź płatnych wyników.

Po kliknięciu na przycisk „Kup” klient zostanie przeniesiony na inną stronę Google, na której będzie mógł potwierdzić zamówienie konkretnego towaru, wybrać jego rodzaj i parametry, a także sposób płatności i dostawy. Realizacją dokonanego w ten sposób zamówienia będzie się już zajmował sprzedawca, który oferuje produkt.

Jednym z pierwszych sklepów, które mają przystąpić do nowego projektu Google jest sieć handlowa Macy’s, nazwy pozostałych partnerów pozostają tajemnicą. Z informacji posiadanych przez „Wall Street Journal” wynika, że przycisk „Kup” nie pojawi się w wyszukiwarce desktopowej, a w mobilnej jego zastosowanie zostanie na razie ograniczone do niewielu towarów.

Według obserwatorów rynku e-commerce w USA eksperyment Google z opcją „Kup” może oznaczać, że koncern z Mountain View chce zacząć konkurować w segmencie internetowego handlu z takimi graczami jak Amazon czy eBay.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    12,01

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane