Górnicy dostaną karty zamiast bonów na zakupy spożywcze

Autor: wnp.pl 17 kwietnia 2018 13:14

Polska Grupa Górnicza wprowadza karty płatnicze, które zastąpią stosowane dotychczas papierowe bony żywieniowe. To pierwsze tego typu rozwiązanie w górnictwie wprowadzone na dużą skalę. Proces już się rozpoczął a ostatnie karty zostaną wydane w lipcu - podaje wnp.pl

Karta będzie ładowana automatycznie w każdym miesiącu. Górnicy będą mogli za nią kupić jedynie produkty spożywcze.

- Profil karty uniemożliwia zakup alkoholu, nie zapłacimy nią za inne produkty niż spożywcze, nie kupimy też na przykład paliwa - mówi Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG.

Górnik bezpłatnie będzie mógł także w każdej chwili sprawdzić w bankomacie lub na portalu pracowniczym, ile pieniędzy jest na karcie.

Niewykluczone, że w przyszłości powstanie także aplikacja, która pozwoli kontrolować stan środków na urządzeniach mobilnych.

Jak zapewnia Tomasz Głogowski, związku z wprowadzeniem kart, górnicy nie będą poniosą żadnych kosztów.

- Nie będą płacić ani za jej wydanie, ani doładowanie. Świadczenie będzie można zrealizować w okresie ważności karty. Karta będzie ważna przez 48 miesięcy i odpowiednio wcześniej, zupełnie bezpłatnie, będzie wydana nowa karta - podkreśla Głogowski.

Dotychczas pracownik mógł wykorzystać bony żywieniowe tylko w wyznaczonych punktach. Ich liczba jest zależna od kopalni lub zakładu, w którym górnik jest zatrudniony. W jednym przypadku jest ona większa, w innym mniejsza. Teraz to się zmieni.

- Z karty będzie można korzystać w dowolnych sklepach, które mają terminale płatnicze. Jeżeli jakiś mały przedsiębiorca z takiego rozwiązanie nie korzysta, a uzna, że jest to opłacalne, może je u siebie zastosować - mówi rzecznik PGG.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,59

  • Śr

    3,49

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane