Gowin o zakazie handlu w niedziele: To pomoże rozbić monopol wielkich sieci

Autor: Money.pl 15 czerwca 2016 15:19

Myślę, że prawdopodobieństwo wprowadzenia takiego rozwiązania jest spore - mówi w rozmowie z money.pl wicepremier oraz minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Przyznaje, że Rada Ministrów o pomyśle jeszcze nie dyskutowała, ale może on pomóc walczyć z "monopolem sieci handlowych". Podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczaniu handlu w niedzielę zbiera "Solidarność".

- Tu chodzi o ograniczenie handlu w tych hipermarketach, które niszczą drobny handel. Nam powinno zależeć, żeby powstawała polska klasa średnia. Kupcy, ci drobni i średni, to jest jeden z ważnych elementów klasy średniej. Państwo powinno tego typu grupy otoczyć ochroną - argumentował wicepremier. Jak dodał, nie kłóci się to z jego wolnorynkowymi poglądami. Poza tym, zakaz ochroni też polskie rodziny. Gowin dodał, że przy projekcie o zakazie handlu jest jedno zastrzeżenie.

- Trzeba zbadać, jakie będą skutki gospodarcze takiego zakazu w hipermarketach, żebyśmy nie wylali dziecka z kąpielą, nie doprowadzili do wzrostu bezrobocia - mówił wicepremier w rozmowie z money.pl. W jego opinii takie badania przeprowadzić powinno ministerstwa pracy, finansów oraz rozwoju.

Stwierdził, że takie przepisy mogą doprowadzić do zwolnień w hipermarketach, ale utworzą miejsca pracy gdzie indziej.

Więcej na money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    27,40

  • Śr

    18,28

  • Min

    12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane