PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Gradeccy dogadani się z Adventem. Sprzedają funduszowi większościowy pakiet Eko Holding

Autor: www.dlahandlu.pl 22 września 2012 13:07

Gradeccy dogadani się z Adventem. Sprzedają funduszowi większościowy pakiet Eko Holding

Przedstawiciele firmy Ecorse Investments, spółki kontrolowanej przez fundusz Advent International Corporation (Advent), osiągnęli wiążące porozumienie z Marzeną i Krzysztofem Gradeckimi. Gradeccy postanowili sprzedać nowemu inwestorowi większościowy pakiet akcji w Grupie EKO Holding.

- Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie z panem i panią Gradeckimi. Jesteśmy również w trakcie spotkań z największymi mniejszościowymi akcjonariuszami Grupy - mówi Tamás Nagy, partner w Advent International odpowiedzialny za transakcję.

Na mocy porozumienia Krzysztof i Marzena Gradeccy, większościowi akcjonariusze Grupy EKO Holding będący właścicielami ponad 55 proc. jej akcji, odpowiedzą na wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Grupy ogłoszone w dniu 10 września 2012 roku przez spółkę Ecorse Investments.

- Advent International zaprezentował nam bardzo przekonującą strategię, która umożliwi grupie dalszy i niezależny wzrost zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. Dla mnie, jak i dla pracowników firmy, istotną kwestią jest gotowość Adventu do zainwestowania znaczących środków, które będą wspierać proces restrukturyzacji i rozwój grupy - tłumaczy Krzysztof Gradecki, największy akcjonariusz Grupy EKO Holding.
Zgodnie ze strategią zaprezentowaną w dokumentacji wezwania, jednym z warunków porozumienia wymaganych przez Ecorse Investments było wydzielenie z Grupy części biznesu nie należącej do działalności podstawowej, bezpośrednio po pomyślnym zakończeniu wezwania. Państwo Gradeccy zgodzili się na zakup aktywów niestanowiących działalności podstawowej Grupy od spółki EKO Holding. W wyniku transakcji z bilansu EKO Holdingu zostanie zdjęty dług wynoszący w przybliżeniu 65 mln złotych. Spółka otrzyma również 15mln złotych w gotówce. Dodatkowo spółka zwolniona zostanie z wszelkich gwarancji korporacyjnych wyemitowanych na rzecz aktywów niestanowiących działalności podstawowej. Umowa regulująca tę kwestię została podpisania pod warunkiem pozytywnego zamknięcia wezwania przez Ecorse Investments.

W ramach porozumienia państwo Gradeccy udzielili szeregu zapewnień i gwarancji dotyczących stanu przedsiębiorstwa Grupy EKO Holding. W wyniku osiągniętego porozumienia Ecorse Investments zgodził się podnieść cenę w wezwaniu dla wszystkich akcjonariuszy do poziomu 4,7 zł za jedną akcję.

W celu zapewnieniu płynnego przejęcia zarządzania przedsiębiorstwem EKO Holding Advent zobowiązał państwa Gradeckich do reinwestowania części ich przychodów uzyskanych ze sprzedaży akcji w wezwaniu celem objęcia pośrednich mniejszościowych udziałów w EKO Holdingu. Strony uzgodniły szereg wzajemnych zobowiązań, które stanowić będą podstawę ich przyszłej współpracy. Krzysztof Gradecki zgodził się objąć funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej EKO Holdingu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • franek smutas 2012-09-24 14:22:55

  no i poszło ...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,27

 • Min

  2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane