PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Gradeccy nie są zainteresowani ofertą Mid Europy

Autor: PAP 19 września 2012 16:46

Gradeccy nie są zainteresowani ofertą Mid Europy

Większościowi akcjonariusze Eko Holdingu Krzysztof i Marzena Gradeccy nie są zainteresowani sprzedażą swoich akcji na rzecz funduszu Mid Europa Partners Limited oraz jakimikolwiek rozmowami z tym podmiotem - podała spółka w komunikacie.


Eko Holding poinformował też, że w środę otrzymał pismo w którym Mid Europa Partners Limited zwrócił się do spółki z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących przedsiębiorstwa.

Wcześniej Mid Europa Partners poinformował, że chce przeprowadzić due diligence Eko Holding w celu ewentualnego ogłoszenia wezwania.
Sama spółka podała, że nie posiada informacji, aby którykolwiek z jej akcjonariuszy prowadził jakiekolwiek rozmowy z Mid Europa.
Bloomberg informował powołując się na wypowiedź Zbigniewa Rekusza, partnera zarządzającego Mid Europa, że fundusz rozważa złożenie oferty na Eko Holding po 5,5 zł za akcję lub więcej, a decyzja w sprawie ewentualnego wezwania zostanie podjęta w ciągu najbliższych tygodni.
10 września Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International Corporation, wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Eko Holding po 4,1 zł na akcję.
Zapisy potrwają od 28 września do 29 października.
Wzywający podał, że zamierza nabyć 48.616.605 akcji, co odpowiada 100 proc. ogólnej liczby głosów na WZ. Wzywający zamierza nabyć akcje wyłącznie, jeżeli na koniec okresu przyjmowania zapisów złożone zapisy będą obejmować nie mniej niż 38.893.284 akcje, co stanowi 80 proc. ogólnej liczby akcji spółki oraz ogólnej liczby głosów na WZ. Zamierza wycofać spółkę z giełdy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane